بیل کلینتون به دلیل «عفونت نامرتبط با کووید» در بیمارستان بستری شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا
بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا   -  Copyright  AP Photo

سخنگوی بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده می‌‌گوید او به دلیل یک عفونت غیرمرتبط با کرونا در بیمارستان بستری شده است.

آنجل اورنا، سخنگوی آقای کلینتون با اشاره به اینکه او روز سه‌شنبه در مرکز پزشکی دانشگاه ایروین در کالیفرینا بستری شده، تاکید کرده که حال عمومی رئيس جمهوری پیشین آمریکا خوب است و روند درمان به شکل مناسبی پیش می‌رود.

او همچنین در ادامه افزود: «او رو به بهبود است، روحیه خوبی دارد و از پزشکان و پرستاران و کارکنانی که به شکلی عالی از او مراقبت می‌کنند بسیار سپاسگزار است.»

پزشکان آقای کلینتون می‌گویند او طی دو روز گذشته تحت درمان بوده و پس از آنکه تعداد گلبول‌های سفید خون او به صورت مداوم کاهش یافته، کادر درمان به او آنتی بیوتیک تجویز کرده که بدن کلینتون به خوبی به روند درمان پاسخ داده است.

در همین حال سی‌ان‌ان به نقل از پزشکان کلینتون نقل کرده که رئيس جمهوری پیشین آمریکا پس از چندین روز احساس خستگی به بیمارستان رفته و کادر درمان تشخیص داده‌اند که او دچار عفونت خونی شده و این مشکل از عفونت دستگاه ادراری آغاز شده است.

رسانه‌های آمریکایی تاکید کرده‌اند که بیماری عفونی آقای کلینتون ارتباطی به کووید-۱۹ ندارد. رئيس جمهوری آمریکا در دهه ۹۰ میلادی، پیشتر سه بار در بیمارستان بستری شده بود. بار نحست در سال ۲۰۰۴ پس از دردهای طولانی در قفسه سینه و تنگی نفس، تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفت. او همچنین در سال ۲۰۰۵ برای جراحی ریه به بیمارستان بازگشت. کلینتون در سال ۲۰۱۰ هم برای بار سوم راهی مراکز درمانی شد و دو «استنت شریانی» در قلبش کار گذاشته شد.

پزشکان آقای کلینتون با تاکید بر اینکه او در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دانشگاه ایروین در کالیفرنیا بستری شده، تاکید کردند که او از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده نمی‌کند.

مرکز پزشکی UCI که کلینتون در آنجا بستری شده در شهرستان اورنج در حدود ۶۴ کیلومتری جنوب شرقی لس‌آنجلس واقع شده است. هنوز مشخص نیست که چرا آقای کلینتون در جنوب کالیفرنیا بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید