Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بیل کلینتون به دلیل «عفونت نامرتبط با کووید» در بیمارستان بستری شد

بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا
بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده که پس از احساس خستگی به بیمارستانی در ایالت کالیفرنیا مراجعه کرده، به دلیل یک عفونت غیرمرتبط با کووید-۱۹ بستری شده است. سخنگوی بیل کلینتون می‌گوید حال عمومی او خوب و رو به بهبود است.

آگهی

سخنگوی بیل کلینتون، رئيس جمهوری پیشین ایالات متحده می‌‌گوید او به دلیل یک عفونت غیرمرتبط با کرونا در بیمارستان بستری شده است.

آنجل اورنا، سخنگوی آقای کلینتون با اشاره به اینکه او روز سه‌شنبه در مرکز پزشکی دانشگاه ایروین در کالیفرینا بستری شده، تاکید کرده که حال عمومی رئيس جمهوری پیشین آمریکا خوب است و روند درمان به شکل مناسبی پیش می‌رود.

او همچنین در ادامه افزود: «او رو به بهبود است، روحیه خوبی دارد و از پزشکان و پرستاران و کارکنانی که به شکلی عالی از او مراقبت می‌کنند بسیار سپاسگزار است.»

پزشکان آقای کلینتون می‌گویند او طی دو روز گذشته تحت درمان بوده و پس از آنکه تعداد گلبول‌های سفید خون او به صورت مداوم کاهش یافته، کادر درمان به او آنتی بیوتیک تجویز کرده که بدن کلینتون به خوبی به روند درمان پاسخ داده است.

در همین حال سی‌ان‌ان به نقل از پزشکان کلینتون نقل کرده که رئيس جمهوری پیشین آمریکا پس از چندین روز احساس خستگی به بیمارستان رفته و کادر درمان تشخیص داده‌اند که او دچار عفونت خونی شده و این مشکل از عفونت دستگاه ادراری آغاز شده است.

رسانه‌های آمریکایی تاکید کرده‌اند که بیماری عفونی آقای کلینتون ارتباطی به کووید-۱۹ ندارد. رئيس جمهوری آمریکا در دهه ۹۰ میلادی، پیشتر سه بار در بیمارستان بستری شده بود. بار نحست در سال ۲۰۰۴ پس از دردهای طولانی در قفسه سینه و تنگی نفس، تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفت. او همچنین در سال ۲۰۰۵ برای جراحی ریه به بیمارستان بازگشت. کلینتون در سال ۲۰۱۰ هم برای بار سوم راهی مراکز درمانی شد و دو «استنت شریانی» در قلبش کار گذاشته شد.

پزشکان آقای کلینتون با تاکید بر اینکه او در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دانشگاه ایروین در کالیفرنیا بستری شده، تاکید کردند که او از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده نمی‌کند.

مرکز پزشکی UCI که کلینتون در آنجا بستری شده در شهرستان اورنج در حدود ۶۴ کیلومتری جنوب شرقی لس‌آنجلس واقع شده است. هنوز مشخص نیست که چرا آقای کلینتون در جنوب کالیفرنیا بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنرانی بیل کلینتون در کوزوو ۲۰ سال بعد از بمباران ناتو

بیل کلینتون: سالانه میلیونها نفر سرما می خوردند این اصلا عجیب نیست

هیلاری کلینتون در استراحت؛ بیل کلینتون و باراک اوباما در تلاش برای گرم کردن کارزار انتخاباتی