فیسبوک اشرف غنی: «باید به طالبان دست یاری داد»، غنی: «فیسبوکم هک شده»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
محمد اشرف غنی
محمد اشرف غنی   -   کپی رایت  آسیوشیتد پرس

در پی انتشار پیامی در حساب فیسبوک محمد اشرف غنی، رئيس جمهوری پیشین افغانستان که در آن از جامعهٔ جهانی خواسته شده بود به‌سوی دولت کنونی افغانستان دست یاری دراز کند، آقای غنی در پیامی توییتری اعلام کرد که حساب کاربری فیسبوک وی هک شده و بنابراین محتوای انتشاریافته در آن اعتباری ندارد.

در پیام فیسبوکی که حوالی ظهر روز دوشنبه به وقت افغانستان در حساب آقای غنی انتشار یافت آمده است: «جهان باید بداند که اگر افغانستانی امن و آباد می‌خواهد باید به سوی آن دست دوستی دراز کند» و همچنین:‌ «جامعه جهانی به‌جای آنکه مردم افغانستان را به حاشیه براند، باید با دولت کنونی تعامل داشته باشد.»

همچنین در این بیانیه فیسبوکی آمده «غلام‌محمد اسحاق‌زی» که بناست امروز به نمایندگی از افغانستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند «از پشتیبانی هیچ حکومت و مردمی برخوردار نیست».

محمد اشرف غنی روز ۱۵ اوت سال جاری همزمان با تصرف کابل به دست نیروهای طالبان به دوحه قطر گریخت. وی اندکی بعد گفت که تصمیم به گریز از کابل دشوارترین تصمیم عمرش بوده اما باور داشته که تنها راه پیشگیری از خونریزی بیشتر در پایتخت افغانستان همین تصمیم بوده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید