Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر امنیت داخلی آمریکا: تصاویر راندن مهاجران در مرز مکزیک نشانگر هویت کشور ما نیست

یک پلیس مرزبانی ایالات متحده آمریکا با شلاق تلاش می‌کند مانع ورود یک مهاجر به این کشور شود
یک پلیس مرزبانی ایالات متحده آمریکا با شلاق تلاش می‌کند مانع ورود یک مهاجر به این کشور شود Copyright PAUL RATJE/AFP or licensors
Copyright PAUL RATJE/AFP or licensors
نگارش از یورونیوز با استفاده از  فرانس‌پرس
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری این رفتار را مشابه سر و کله زدن گاوچران‌ها با حیوانات و یادآور برخورد نژادپرستانه پلیس، زندانبانان و برده داران با آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در گذشته توصیف کرده اند.

آگهی

وزیر امنیت داخلی دولت جو بایدن روز چهارشنبه گفت تصاویری که پلیس مرزبانی سوار بر اسب این کشور را در حال پس فرستادن مهاجران به سوی مکزیک نشان می‌دهد، نه نشانگر هویت ایالات متحده و نه تصویرگر عملکرد مرزبانی این کشور است.

پل راتخه، عکاس محلی که برای خبرگزاری فرانسه کار می‌کند شامگاه سه‌شنبه عکس‌هایی را از رفتار خشن پلیس سوار مرزبانی ایالات متحده با پناهجویان منتشر کرد. در یکی از این عکس‌ها، مامور پلیس یقه تی‌شرت یک پناهجو را در رودخانه ریو گرانده، در مرز مکزیک با ایالات متحده آمریکا گرفته است.

در تصویر دیگر، یک مامور سواره، در حالی که کمند خود را در هوا می‌چرخاند، می‌کوشد تا گروهی از پناهجویان را مجبور کند به مکزیک بگردند.

آلخاندرو مایورکاس، ویز امنیت داخلی ایالات متحده یک روز پس از انتشار این تصاویر و در کمیسیون امنیت ملی مجلس نمایندگان گفت: «این عکس‌ها نه ما را در مقام یک کشور و نه پلیس مرزبانی ما را نمایندگی نمی‌کند.»

AP Photo
پلیس سوار مرزبانی ایالات متحده پناهجویان را وادار به بازگشت به مکزیک می‌کندAP Photo

پس از ورود گسترده پناهجویان و مهاجران از مرز مکزیک به ایالات متحده، دولت جو بایدن هزاران نفر را با هواپیما به کشورهای مبدا بازگرداند.

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده تاکید کرد تحقیق درباره عملکرد این نیروهای پلیس آغاز شده و نتایج آن به‌زودی منتشر خواهد شد.

انتشار این تصاویر، واکنش منفی بسیاری از سیاستمداران، ازجمله دموکرات‌ها را برانگیخت. چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان این عکس‌ها را «تهوع‌آور» توصیف کرد. کاملا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده هم با «وحشتناک» خواندن این ماجرا گفت: «هرگز نباید با انسان‌ها به این شیوه برخورد کرد.»

از زمان انتشار عکس‌ها و فیلم‌های برخورد پلیس سوار مرزی ایالات متحده با پناهجویان، بسیاری این رفتار را مشابه سر و کله زدن گاوچران‌ها با حیوانات و یادآور برخورد نژادپرستانه پلیس، زندانبانان و برده داران با آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در گذشته توصیف کرده اند.

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده تاکید که دولت این کشور نقشه رویارویی با این موج پناهجویان را دارد و با وجود وقت‌گیر بودن، به آن عمل خواهد کرد.

با وجود ابراز امیدواری واشنگتن به مدیریت موج پناهجویان جدید، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه به نقل از یک مقام محلی گزارش کرد نزدیک به ۱۹ هزار مهاجر عمدتا تبعه هائیتی، در مرز میان کلمبیا و پاناما در انتظارند تا با دریافت اجازه ورود به پاناما، سفر خود به سوی ایالات متحده را ادامه دهند.

ناآرامی سیاسی و زلزله مرگ‌بار ماه اوت، هزاران شهروند هائیتی را به فکر فرار از اوضاع نابه‌سامان حاکم بر این کشور انداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا موفق به تصویب طرح استیضاح وزیر امنیت داخلی شدند

موج جدید مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده؛ بلینکن در راه مکزیک برای تقویت اقدامات قهری علیه مهاجران

شورش علیه اتباع سوری پس از آزار جنسی یک دختر هفت ساله در ترکیه؛ دولت معترضان را به آرامش فراخواند