Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یکه‌تازی مردان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اتحادیه اروپا

کانوا
کانوا Copyright عکس تزئینی از اشتغال غالب مردان در حوزه فناوری اطلاعات در اتحادیه اروپا
Copyright عکس تزئینی از اشتغال غالب مردان در حوزه فناوری اطلاعات در اتحادیه اروپا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگر این مقیاس را از جهت عکس مورد بررسی قرار دهیم زنان در دانمارک بیش از یک چهارم از شاغالان حوزه فناوری (۳۳ درصد) را به خود اختصاص داده و از این حیث رتبه نخست را دارا می‌باشند.

آگهی

بیش از هشتاد درصد افراد شاغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطاتِ اتحادیه اروپا را کارمندان مرد تشکیل می‌دهند.

بر اساس آماری که اداره آمار کمیسیون اروپا، یورواستات از وضعیت اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه کرده بیش از ۴ نفر از هر ۵ فرد شاغل در این حوزه را مردان مرد بوده‌اند.

در این آمار که به سال گذشته میلادی مربوط می‌شود تصریح شده است که ۸۳ درصد از جمعیت ۲ میلیون و هفتصد‌ هزار نفری شاغل و آموزش دیدهِ اتحادیه اروپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را مردان تشکیل می‌ دهند.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا، لتونی با آمار ۹۴ درصدی بیشترین سهم مردان را در کل افراد شاغل با تحصیلات فناوری اطلاعات و ارتباطات به خود اختصاص داده است.

پس از لتونی کشورهای اسلوونی، بلژیک و چک به ترتیب با ۹۰ و ۸۹ درصد در جایگاه دوم و سوم از این حیث هستند و لهستان نیز با ثبت آمار ۸۸ درصدی پس از کشورهای یاد شده جایگاه چهارم بیشترین میزان اشتغال مردان در حوزه فناوری را به خود اختصاص داده است.

اگر این مقیاس را از جهت عکس مورد بررسی قرار دهیم زنان در دانمارک بیش از یک چهارم از شاغالان حوزه فناوری (۳۳ درصد) را به خود اختصاص داده و از این حیث رتبه نخست را دارا می‌باشند.

پس از دانمارک، کشورهای یونان و قبرس به ترتیب با آمار ۳۱ و ۲۸ درصدی رتبه‌های دوم و سوم بیشترین شاغل زن در حوزه فناوری را به خود اختصاص داده‌اند.

بلغارستان و رومانی با ثبت آمار ۲۷ درصدی پس از یونان و قبرس در مکان‌های چهارم و پنجم این جدول قرار می‌گیرند.

https://ec.europa.eu/ یورو استات
نمودار پراکندگی سهم مردان در میان شاغلان و آموزش‌دیدگان حوزه فناری در اتحادیه اروپا (سال ۲۰۲۰)https://ec.europa.eu/ یورو استات

مشخصات سنی شاغلان حوزه فناوری در اروپا

بر اساس آمار ارائه شده توسط یورواستات اغلب کارکنان تحصیل‌کرده در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتحادیه اروپا ۱۵ تا ۳۵ ساله هستند.

طبق این آمار همچنین ۶۶ درصد از شاغلانِ دارای تحصیلات تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتحادیه اروپا طی سال گذشته میلادی بین ۱۵ تا ۳۴ سال داشتند در حالی که ۳۴ درصد از شاغلان این حوزه را افراد ۳۵ تا ۷۴ ساله تشکیل می‌دادند.

جوانان ۱۵ تا ۳۴ ساله بر اساس این آمار بیشترین شاغلان حوزه فناوری را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهند؛

کرواسی، رومانی، مالت و جمهوری چک به ترتیب با ثبت آمار ۸۴، ۸۲، ۸۱ و ۸۰ درصدی، از این حیث به ترتیب رتبه‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

از سوی دیگر کشورهای فنلاند، ایرلند، فرانسه و آلمان به ترتیب با ثبت آمار ۴۷، ۴۲، ۴۱ و ۳۹ درصدی، بیشترین سهم را در اتحادیه اروپا از حیث اشتغال افراد ۳۵ تا ۷۴ سالهِ دارای تحصیلات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به نام خود ثبت کرده‌اند.

یورواستات
پراکندگی جمعیت شاغل و آموزش دیده اتحادیه اروپا در حوزه فناوری اطلاعات از لحاظ سنی (در سال ۲۰۲۰)یورواستات

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حقوق اجتماعی بنیادین اروپا؛ افزایش نابرابری درآمد و کاهش شکاف جنسیتی در بازار کار

از الیان وگول-پولسکی تا کمیسیون اروپا؛ یک تلاش قدیمی برای برابری جنسیتی

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند