Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

منتخب مردم اما محکوم به حبس ابد؛ مرد آمریکایی با الهام از ماندلا از زندان وارد سیاست شد

جوئل کاستون
جوئل کاستون Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوئل کاستون چند ماه پیش نامزد انتخابات برای عضویت در شورای محله‌ای شد که زندانش در آن واقع شده است. او می‌گوید که نگهبانان زندان بیشتر از خود او از خبر پیروزی‌اش در انتخابات «ذوق‌زده» شدند.

آگهی

جوئل کاستون، مرد ۴۵ ساله آمریکایی که ۲۷ سال گذشته را در زندان سپری کرده است تابستان امسال به اولین برنده محبوس آرای عمومی در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده تبدیل شد.

این مرد سیاهپوست دوران محکومیتش به حبس ابد را به دلیل ارتکاب قتل در دوران نوجوانی طی می‌کند. جوئل کاستون چند ماه پیش نامزد انتخابات برای عضویت در شورای محله‌ای شد که زندانش در آن واقع شده است. او به دلیل محکومیتش امکان شرکت در کارزار انتخاباتی به شکل معمول آن را نداشت و به همین دلیل تبلیغات انتخاباتی خود را با استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به ویژه «یوتیوب» انجام داد.

جوئل کاستون به این ترتیب توانست با جلب نظر رای‌دهندگان در حوزه انتخابیه‌اش به عنوان عضو شورای محله انتخاب شود. او پس از ادای سوگند به عنوان منتخب مردم اکنون از سلولش در زندان برای رفع مشکلات این حوزه انتخابیه‌ که زندانش را نیز شامل می‌شود تلاش می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

من ماندلا را الگوی رفتاری خودم قرار دادم. او هرگز در برابر محیط اطراف در هم نشکست.
جوئل کاستون
عضو محبوس شورای یکی از محله‌های واشنگتن

وی می‌گوید: «من صدای همه افرادی هستم که در سراسر جهان زندانی هستند.»

جوئل کاستون می‌افزاید: «من ماندلا را الگوی رفتاری خودم قرار دادم. او هرگز در برابر محیط اطراف در هم نشکست.»

او در زندان به قرائت انجیل، انجام حرکات یوگا و فراگیری علم اقتصاد روی آورد. جوئل کاستون همچنین طی ۲۷ سال گذشته موفق به فراگیری چند زبان خارجی شد و اکنون به پنج زبان از جمله عربی و چینی مسلط است. او چند کتاب درباره اقتصاد و امور مالی نیز نوشته است.

این مرد ۴۵ ساله از طریق نگهبانان زندان از پیروزی‌اش در انتخابات شورای محله مطلع شد. او می‌گوید که نگهبانان بیشتر از خود او از این خبر «ذوق‌زده» شده بودند.

جوئل کاستون که در نوجوانی یک جوان ۱۸ ساله را در یکی از محله‌های فقیرنشین واشنگتن به قتل رساند ممکن است در آینده بتواند با استفاده از قانون ویژه ارتکاب جرائم در دوره نوجوانی، از زندان آزاد شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

باراک اوباما: فراموش نکنید آمریکا بر پایه اعتراض شکل گرفته است

اهدای جایزه ساخاروف به دختر مدرس چینی محبوس در زندان

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد