Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محاکمه وزیر پیشین مهاجرت دانمارک به اتهام جدا کردن زوج‌های پناهجو آغاز شد

 اینگر استویبرگ، وزیر پیشین مهاجرت دانمارک
اینگر استویبرگ، وزیر پیشین مهاجرت دانمارک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز با استفاده از  فرانس‌پرس
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اینگر استویبرگ ۴۸ ساله با رد اتهام می‌گوید او با قصد خیر حفاظت از دختران جوان در برابر ازدواج اجباری و بهره‌کشی دستور جدایی زوج‌های مشکوک را صادر کرده و به اشتباه تحت پیگرد قرار گرفته است.

آگهی

محاکمه اینگر استویبرگ، وزیر پیشین مهاجرات دانمارک به اتهام صدور دستور جدایی زوج‌های پناهجوی سوریه‌ای در این کشور روز پنجشنبه آغاز شد.

دیوان ویژه دادگستری دانمارک، نهاد رسیدگی کننده به جرایم اعضای دولت رسیدگی به این پرونده جنجالی و نادر را بر عهده دارد. این نخستین بار در ۲۵ سال گذشته است که این دادگاه تشکیل جلسه می‌دهد. این نهاد ویژه قضایی در طول تاریخ حیات خود تنها ۵ بار تشکیل جلسه داده است.

قرار است ۲۶ قاضی این دادگاه در ۴۶ روز با بررسی اتهام و دفاعیات خانم استویبرگ درباره اینکه آیا عملکرد وی در جداسازی زوج‌های پناهنده مصداق نقض کنوانسیون حقوق بشر اروپا بوده است یا نه، تصمیم بگیرند.

در صورت اثبات جرم دادگاه می‌تواند وزیر سابق مهاجرت را به حبس تا ۲ سال محکوم کند.

در سال ۲۰۱۶ بیست و سه زوج پناهجو که عمدتا اختلاف سنی قابل توجهی نداشتند، با توصیه اینگر استویبرگ از یکدیگر جدا شدند. وزیر وقت مهاجرت از حزب لیبرال دانمارک (Venstre) پس از برملا شدن این رسوایی از عضویت در حزب کناره‌گیری کرد و هم‌اکنون به‌عنوان نماینده‌ای مستقل در پارلمان دانمارک حضور دارد.

وضعیت قضایی خانم استویبرگ در زمان برگزاری کمیسیون تحقیق در پارلمان در فوریه امسال و به اتهام ارائه اطلاعات خلاف واقع و کتمان حقیقت، پیچیده‌تر شد. امری که در کیفرخواست علیه وی به آن اشاره شده و احتمال تشدید مجازات را بالا می‌برد.

اینگر استویبرگ ۴۸ ساله با رد اتهام می‌گوید او با قصد خیر حفاظت از دختران جوان در برابر ازدواج اجباری و بهره‌کشی، دستور جدایی زوج‌های مشکوک را صادر کرده و به اشتباه تحت پیگرد قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس اطلاعات خارجی دانمارک پیش از محاکمه آزاد شد

حمله به سیاستمداران اروپایی در گرماگرم انتخابات؛ نخست‌وزیر دانمارک در کپنهاگ مورد سوءقصد قرار گرفت

پادشاه آینده دانمارک پس از کناره گیری غیرمنتظره ملکه مارگرته کیست؟