Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ماجرای آلودگی واکسن‌های مدرنا در ژاپن؛ یک ویال آلوده دیگر شناسایی شد

واکسن‌های آلوده مدرنا در ژاپن
واکسن‌های آلوده مدرنا در ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موارد واکسن‌های مدرنای آلوده در ژاپن درحالی گزارش می‌شود که این کشور هم اکنون با یکی از سخت‌تر ین موج‌های شیوع ویروس جهش یافته نوع دلتا دست و پنجه نرم می‌کند.

آگهی

مقامات ژاپنی اعلام کردند که یک مورد تازه از ویال‌های آلوده واکسن مدرنا را در این کشور شناسایی و کشف کرده‌اند.

این چهارمین مورد از این دست خبرهای نگران‌کننده است که ظرف کم‌تر از یک هفته از سوی مقامات ژاپنی در خصوص خطرهای ناشی از آلودگی در واکسن‌های مدرنا منتشر می شود.

کارشناسان همچنین هشدار داده‌اند که تکرار این مورد می‌تواند فرایند واکسیناسیون در ژاپن را با کندی و تهدید ‌های جدی همراه کند.

مسئولان استان کاناگاوا در ژاپن روز سه‌شنبه با تایید وجود ذرات سیاه در یک ویال واکسن مدرنا اعلام کردند که دستیابی به این یافته هنگام بررسی وجود مواد خارجی و قبل از استفاده صورت گرفته و پس از محرز شدن مورد آلودگی، مابقی واکسن‌های این مجموعه از دسترس خارج شده است.

ژاپن هفته گذشته نیز ضمن اطلاع رسانی در خصوص وجود ذرات خارجی آلومینیوم در شماری از واکسن‌های مدرنای تزریق شده در این کشور آلودگی در این دسته از واکسن‌ها را تایید کرد و گفت که تزریق بیش از یک میلیون را متوقف کرده است.

مسئولان بهداشتی ژاپن همچنین ساعاتی پس از انتشار این خبر از کشته شدن دو شهروند این کشور که گفته می‌شود پس از دریافت واکسن مدرنا بیمار شده و جان خود را از دست دادند خبر داده بودند.

شرکت مدرنا و یک شرکت ایتالیایی به نام «رووی» که عهده دار شیشه کردن واکسن‌های مدرنا هستند نیز گفته‌اند که منشا آلودگی می‌‌تواند یک مشکل در خط تولید باشد.

گفته می‌شود که تنطیم کننده‌های دارو در اروپا نیز اعلام کرده‌اند برای بررسی بیشتر این موضوع تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند.

شرکت مدرنا تاکید کرده که هیچ مشکل ناشی از ایمنی و یا کارایی واکسن تولیدی خود را در موارد گزارش شده یافت نکرده و هیچ مورد مشابهی نیز در کشورهای دیگر گزارش نشده است.

موارد واکسن‌های مدرنای آلوده در ژاپن درحالی گزارش می‌شود که این کشور هم اکنون با یکی از سخت‌تر ین موج‌های شیوع ویروس جهش یافته نوع دلتا دست و پنجه نرم می‌کند.

به گفته مسئولان بهداشتی ژاپن تعداد موارد ابتلا به ویروس در ماه اوت برای نخستین بار از شمار ۲۵ هزار نفر فراتر رفت.

توکیو روز چهارشنبه از ثبت بیش از ۳ هزار و ۱۶۸ مورد جدید ابتلا خبر داد؛ این در حالیست که شبکه ان اچ کی در تازه‌ترین گزارش خود به شناسایی بیش از ۲۰ هزار مورد جدید ابتلا در سراسر این کشور خبر داد.

موارد ابتلای شدید به کووید۱۹ در ژاپن بسیار بالا است و به گفته برخی رسانه‌های این کشور بسیاری از مردم به دلیل کمبود تخت مراقبت‌های ویژه ناچار به ادامه درمان در منزل هستند.

گفتنی است که تنها ۴۵.۴ درصد از جمعیت ژاپن تاکنون به طور کامل واکسینه شده‌‌اند، این درحالیست که میزان واکسیناسیون انجام شده در این کشور بسیار پایین تر از نرخ‌ها واکسیناسیون در چند کشور توسعه یافته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست سازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند: تا پایان سال دوز سوم نزنید

نهاد آمریکایی درباره موارد معدود عوارض قلبی واکسن فایزر و مدرنا هشدار داد

سرانجام شگفتی بی‌نظیر مهندسی بنام «فلیپ»؛ کشتی که عمود بر آب می‌شد اما هیچوقت غرق نمی‌شد