Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست سازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند: تا پایان سال دوز سوم نزنید

واکسیناسیون کرونا در آمریکا
واکسیناسیون کرونا در آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن انتقاد از عدم پایبندی کشورهای ثروتمند به وعده‌های خود در زمینه اهدای واکسن کرونا گفت: «ما وعده‌های بیشتر نمی‌خواهیم، واکسن می‌خواهیم.»

آگهی

تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از کشورهای ثروتمند جهان خواست تا پایان سال جاری میلادی از تزریق دوز سوم واکسن کرونا به جمعیت خود خودداری کنند. 

به گفته مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ۷۰ درصد از کشورهای ثروتمند جهان تاکنون حداقل ۴۰ درصد از جمعیت خود را در برابر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» واکسینه کرده‌اند. تدروس ادهانوم افزود که تقریبا ۹۰ درصد از کشورهای ثروتمند نیز تاکنون به هدف واکسیناسیون ۱۰ درصد جمعیت دست یافته‌اند. 

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت که در مقابل هیچ کدام از کشورهای فقیر جهان تاکنون به هیچ کدام از این دو هدف (واکسیناسیون ۱۰ یا ۴۰ درصد جمعیت) نرسیده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تدروس ادهانوم در بخش دیگری از سخنانش علاوه بر کشورهای ثروتمند از شرکت‌های داروسازی نیز که به گفته وی جمعیت کشورهای فقیر را از «مصونیت» در برابر ویروس کرونا «محروم» می‌کنند انتقاد کرد. 

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت پیش از این خواستار تعلیق تزریق دوز سوم واکسن کرونا در کشورهای ثروتمند تا پایان ماه سپتامبر شده بود. این در حالی است که آمریکا و شمار دیگری از کشورهای ثروتمند اعلام کردند که تزریق دوز سوم واکسن به جمعیت کشورهایشان را آغاز می‌کنند. 

تدروس ادهانوم در سخنان روز چهارشنبه خود همچنین از عدم پایبندی کشورهای ثروتمند به وعده اهدای واکسن کرونا انتقاد کرد. او گفت: «ما وعده‌های بیشتر نمی‌خواهیم، واکسن می‌خواهیم.»

به گفته وی کشورهای ثروتمند وعده داده بودند که بیش از یک میلیارد دوز واکسن کرونا را اهداء خواهند کرد. این در حالی است که مدیرکل سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تاکنون تنها «کمتر از ۱۵ درصد» از این رقم به کشورهای فقیر جهان اهداء شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بدقولی روسیه در تحویل واکسن؛ اتریش یک میلیون دُز آسترازنکا به ایران داد

ماجرای آلودگی واکسن‌های مدرنا در ژاپن؛ یک ویال آلوده دیگر شناسایی شد

سازمان جهانی بهداشت بیش از ۴.۴ میلیون دلار دارو و تجهیزات پزشکی به افغانستان ارسال کرد