Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو مرد جوان ژاپنی بعد از تزریق واکسن مدرنا جان خود را از دست دادند

واکسن مدرنا در ژاپن
واکسن مدرنا در ژاپن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت ژاپن اعلام کرده این دو نفر چند روز پس از اینکه دز دوم واکسن مدرنای خود را دریافت کردند جان باختند.

آگهی

وزارت بهداشت ژاپن می‌گوید دو نفر در این کشور چند روز پس از دریافت دز دوم واکسن مدرنا جان خود را از دست داده‌اند. چند روز قبل ژاپن اعلام کرده بود در یک دسته از واکسن‌های مدرنا در این کشور ذرات خارجی آلاینده مشاهده شده و به همین دلیل تزریق بیش از یک و نیم میلیون دز واکسن مدرنا را متوقف کرده بود.

مسئولان ژاپنی می‌گویند دو مرد جوان فوت شده در میان کسانی بودند که این نوع از واکسن مدرنا با آلاینده خارجی را دریافت کرده بودند. با این حال علت مرگ این دو نفر در حال بررسی است.

شبکه دولتی NHK ژاپن به نقل از منابع وزارت بهداشت ژاپن گزارش داده که تصور می‌شوند آلاینده‌های پیدا شده در این نوع واکسن ذرات فلزی است.

بعد از مشخص شدن وجود آلاینده‌ها در واکسن، شرکت داروسازی تاکدا که وظیفه توزیع واکسن مدرنا در ژاپن را برعهده دارد اعلام کرد تزریق یک میلیون و ۶۳۰ هزار واکسن مدرنا را متوقف کرده است. 

این شرکت ژاپنی توضیح چندانی در خصوص این مسئله اعلام نکرده و تنها به بیان این نکته بسنده کرده که احتمالا این مشکل در زمان تولید این واکسن در کشور اسپانیا پدید آمده است. مسئولان شرکت مدرنا و همچنین دولت ژاپن گفته‌اند هیچ مشکلی ایمنی در واکسن‌ها مشاهده نشده و تعلیق تزریق به دلیل رعایت احتیاط بیشتر است.

این اتفاق در حالی رخ داده که در حال حاضر بازی‌های پارالمپیک در کشور ژاپن در حال برگزاری است. تاکنون بیش از ۴۰ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده و حدود ۵۰ درصد هم یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

شرکت مدرنا پیشتر در گزارشی تایید کرده که مواردی از وجود ذرات خارجی در برخی از واکسن‌های تولیدی این شرکت مشاهده شده است. مدرنا تاکید کرده در حال بررسی دقیق‌تر این موارد است و به زودی اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمیسیون واکسیناسیون آلمان: افرادی که آسترازنکا زده‌اند برای دُز دوم فایزر یا مدرنا تزریق کنند

نتیجه تحقیق جدید: واکسن مدرنا در برابر گونه دلتای ویروس کرونا موثر است

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند