Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان غذا و داروی آمریکا برای اولین بار مجوز کامل استفاده از واکسن فایزر را صادر کرد

آمریکا برای واکسن فایزر مجوز کامل صادر کرد
آمریکا برای واکسن فایزر مجوز کامل صادر کرد Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان غذا و داروی آمریکا امروز دوشنبه ۲۳ اوت برای اولین بار مجوز کامل استفاده از واکسن فایزر-بیون‌تک را صادر کرد.

آگهی

سازمان غذا و داروی آمریکا امروز دوشنبه ۲۳ اوت برای اولین بار مجوز کامل استفاده از واکسن فایزر-بیون‌تک را صادر کرد. فایزر نیز اعلام کرد که آمریکا اولین کشوری است که واکسن این شرکت را تأیید کامل کرده است.

جانت وودکاک، سرپرست موقت سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: «واکسن ها یکی از بزرگ‌ترین سلاح های ما در برابر ویروس کرونا هستند. بنابراین امیدواریم که این تأیید به تقویت اعتماد افرادی که دچار تردید هستند، کمک کند.»

آمریکا در هفته‌های گذشته با موج جدید شیوع کرونا مواجه بوده است و مناطقی که درصد کمتری از اهالی آن واکسینه شده‌اند، بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده‌اند.

تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون دز واکسن فایزر در آمریکا و صدها میلیون دز دیگر در سراسر جهان از ماه دسامبر ۲۰۲۰ تحت مجوز اضطراری ویژه تزریق شده‌اند.

سازمان غذا و داروی آمریکا مانند نهادهای نظارتی در اروپا و کشورهای مختلف جهان در ابتدا اجازه استفاده اضطراری از واکسن فایزر را صادر کرده بود.

این سازمان تاکنون به غیر از واکسن «فایزر-بیون‌تک» به واکسن‌های «مدرنا» و «جانسون اند جانسون» نیز مجوز استفاده اضطراری داده بود اما هنوز برای این دو واکسن مجوز کامل صادر نکرده است.

از همین رو شرکت مدرنا خبر داده که تقاضای تأیید کامل واکسن خود را به سازمان غذا و داروی آمریکا فرستاده است. «جانسون اند جانسون»، سازنده گزینه سوم واکسن کرونا در این کشور نیز اعلام کرده که امیدوار است این درخواست را در اواخر سال جاری میلادی ارائه دهد.

بر اساس اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن فایزر- بیون‌تک با نام «کومیرناتی» به بازار عرضه خواهد شد.

«لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در اوایل ماه اوت گفته بود که از رئیس جمهور این کشور خواهد خواست تا واکسیناسیون را تا اواسط ماه سپتامبر یا به محض تأیید نهایی یکی از واکسن های کرونا توسط سازمان غذا و داروی آمریکا اجباری کند.

پنتاگون از تدوین یک جدول زمانی برای واکسیناسیون خبر داد

اینک پنتاگون پس از اقدام سازمان غذا و داروی آمریکا در صدور مجوز کامل برای واکسن فایزر در روز دوشنبه از تدوین یک جدول زمانی برای واکسیناسیون خبر داده است.

پنتاگون همچنین اعلام کرد در حالی که آمریکا و جهان در برابر گونه دلتای فوق مسری ویروس کرونا مبارزه می‌کنند، برنامه‌هایی را برای وادار کردن نیروهای ارتش برای دریافت واکسن کرونا اجرا خواهد کرد.

بر اساس گزارش های منتشر شده، تاکنون بیش از نیمی از جمعیت آمریکا به طور کامل واکسینه شده‌اند. روند واکسیناسیون در آمریکا در ماه ژوئیه به طور متوسط حدود نیم میلیون دز در روز بود که نسبت به زمان اوج آن در ماه آوریل با تزریق ۳.۴ میلیون دز در روز، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

ارائه مدرک واکسیناسیون در نیویورک و سانفرانسیسکو در حالی برای ورود به رستوران ها ، کافه ها و دیگر اماکن سرپوشیده اجباری شده که رئیس جمهور آمریکا از کارمندان دولت خواسته است فرم هایی را امضا کنند که تأیید می‌کند آنها واکسینه شده‌اند یا تحت آزمایش منظم قرار دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس نظرسنجی آسوشیتدپرس، آمریکایی های مضطرب به طور فزاینده‌ای موافق این برنامه هستند به گونه‌ای که ۶ نفر از ۱۰ نفر موافق واکسیناسیون کامل افراد برای پرواز یا حضور در مکان‌های عمومی هستند.

در حال حاضرسازمان غذا و داروی آمریکا دریافت دز سوم واکسن فایزر یا مدرنا را فقط برای افرادی که دارای سیستم ایمنی بسیار ضعیف دارند، مجاز اعلام کرده است. این سازمان همچنین مجوز تزریق دو دُز واکسن کرونا به افراد بالای ۱۶ سال را صادر کرده است.

جانت وودکاک، سرپرست کمیسیونری سازمان غذا و داروی آمریکا گفت که تأییدیه روز دوشنبه این سازمان به معنی صدور مجوز برای تزریق دز سوم واکسن فایزر به عموم مردم نخواهد بود. همچنین او هشدار داد که این واکسن نباید برای کودکان زیر ۱۲ سال استفاده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود نامزدی دیگر به رقابت تکراری بایدن و ترامپ؛ رابرت کندی جونیور کیست و چرا نامزد ریاست جمهوری شد؟

تصاویری از آمریکا؛ گردباد کارولینای شمالی را در هم کوبید و بام خانه‌ها را کند

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی