Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک ژنرال آمریکایی: داعش به سمت هواپیماهای نظامی در فرودگاه کابل شلیک می‌کند

یک هواپیمای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل
یک هواپیمای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل Copyright Senior Airman Taylor Crul/Public Domain
Copyright Senior Airman Taylor Crul/Public Domain
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ژنرال ارشد آمریکایی هشدار دارد که نیروهای داعش به طور مرتب در افغانستان به هواپیماهای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل شلیک می‌کنند گرچه این شلیک‌ها تاکنون به هواپیمایی اصابت نکرده است اما برخی از هواپیماها آسیب‌پذیر هستند.

آگهی

یک ژنرال ارشد آمریکایی هشدار داد که نیروهای داعش به طور مرتب در افغانستان به هواپیماهای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل شلیک می‌کنند گرچه این شلیک‌ها تا کنون به هواپیمایی اصابت نکرده است اما برخی از هواپیماها آسیب‌پذیر هستند.

ژنرال مک کنزی، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در نشست خبری روز گذشته خود گفت که نیروهای داعش «گاهی اوقات بدون موفقیت به هواپیماهای ما شلیک می‌کنند. فکر می‌کنیم که این موضوع ادامه دارد.»

وی با اشاره به سیستم هواپیماهای نظامی افزود: « اما همانطور که می‌دانید هواپیماهای نظامی مجهز به انواع سیستم‌های دفاعی هستند. هواپیماهای چارتر و سایر هواپیماهای دیگر فاقد این سیستم‌ها هستند و آسیب‌پذیرتر هستند.»

وی تصریح کرد که داعش می‌خواهد به هواپیماهای ورودی و خروجی فرودگاه کابل حمله کند.

این مقام آمریکایی تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا تهدیدات هواپیماهای خود را از نزدیک زیر نظر دارد: «زیرا هواپیما تنها راهی است که ما می‌خواهیم مردم را از آنجا خارج کنیم. بنابراین ما به شدت نسبت به تهدیدات هواپیماهای خود حساس هستیم.»

اظهارات این مقام آمریکایی پس از انفجار روز گذشته در فرودگاه کابل صورت گرفت که بیش از ۱۰۰ نفر از غیرنظامیان و همچنین نظامیان آمریکایی جان باختند. شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا به عملیات انتقال غیرنظامیان به فرودگاه کابل پایان داد؛ اسپانیایی‌ها افغانستان را ترک کردند

هشدار آمریکا و متحدانش؛ «خطر حمله تروریستی داعش، از فرودگاه کابل دور شوید»

روکش موتور هواپیمای بوئینگ دقایقی پس از بلند شدن جدا شد