یک ژنرال آمریکایی: داعش به سمت هواپیماهای نظامی در فرودگاه کابل شلیک می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
یک هواپیمای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل
یک هواپیمای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل   -  Copyright  Senior Airman Taylor Crul/Public Domain

یک ژنرال ارشد آمریکایی هشدار داد که نیروهای داعش به طور مرتب در افغانستان به هواپیماهای نظامی آمریکا در فرودگاه کابل شلیک می‌کنند گرچه این شلیک‌ها تا کنون به هواپیمایی اصابت نکرده است اما برخی از هواپیماها آسیب‌پذیر هستند.

ژنرال مک کنزی، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در نشست خبری روز گذشته خود گفت که نیروهای داعش «گاهی اوقات بدون موفقیت به هواپیماهای ما شلیک می‌کنند. فکر می‌کنیم که این موضوع ادامه دارد.»

وی با اشاره به سیستم هواپیماهای نظامی افزود: « اما همانطور که می‌دانید هواپیماهای نظامی مجهز به انواع سیستم‌های دفاعی هستند. هواپیماهای چارتر و سایر هواپیماهای دیگر فاقد این سیستم‌ها هستند و آسیب‌پذیرتر هستند.»

وی تصریح کرد که داعش می‌خواهد به هواپیماهای ورودی و خروجی فرودگاه کابل حمله کند.

این مقام آمریکایی تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا تهدیدات هواپیماهای خود را از نزدیک زیر نظر دارد: «زیرا هواپیما تنها راهی است که ما می‌خواهیم مردم را از آنجا خارج کنیم. بنابراین ما به شدت نسبت به تهدیدات هواپیماهای خود حساس هستیم.»

اظهارات این مقام آمریکایی پس از انفجار روز گذشته در فرودگاه کابل صورت گرفت که بیش از ۱۰۰ نفر از غیرنظامیان و همچنین نظامیان آمریکایی جان باختند. شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.