فرانسه؛ ۱۰ ماه حبس تعلیقی برای جوان افغان مظنون به ارتباط با طالبان

یک مامور ژاندارمری فرانسه در کنار هواپیمای حامل افغان‌های منتقل شده به فرودگاه شارل دو گُل پاریس
یک مامور ژاندارمری فرانسه در کنار هواپیمای حامل افغان‌های منتقل شده به فرودگاه شارل دو گُل پاریس   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

احمد م، روز دوشنبه از هتل محل قرنطینه خود در شهرکی در حاشیه شرقی پاریس خارج شده و به منطقه ۱۸ پایتخت رفته بود و ازآنجا که ماسک بهداشتی بر چهره نداشت پلیس او را در یک سوپرمارکت بازداشت کرد.

یک تبعهٔ افغان که به‌تازگی وارد فرانسه شده و به ظن ارتباط با طالبان تحت نظر قرار داشت، به جرم خروج از محدوده مقررشده از سوی وزارت کشور، به ۱۰ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

احمد م، جوان ۳۰ سالهٔ افغان که به‌همراه خانواده‌اش اخیرا از افغانستان وارد فرانسه شده بود، روز دوشنبه از هتل محل قرنطینه خود در شهرکی در حاشیه شرقی پاریس خارج شده، و به منطقه ۱۸ پایتخت رفته بود، و ازآنجا که ماسک بهداشتی بر چهره نداشت، پلیس او را در یک سوپرمارکت بازداشت کرد.

نمایندهٔ دادستان پاریس خواستار ۱۲ ماه زندان (۶ ماه تعلیقی و ۶ ماه غیرقابل تعلیق) برای احمد شده بود.

وی در جریان بازجویی مدعی شده که برای تهیه «داروی ضد سردرد و تهوع»، و به راهنمایی یکی از مهمانان هتل راهی شده و اطلاع نداشته که به پاریس می‌رود، اما فرد مزبور به پلیس گفته است که احمد قصد خرید «سیم‌کارت» داشته و از وی خواسته که او را تا پاریس همراهی کند.

احمد که همسر و دختر سه‌ساله و دیگر اعضای خانواده‌اش او را در خروج از افغانستان همراهی کرده‌اند، همچنین مدعی شده است که وقتی کمیسر پلیس به کمک مترجم به آنها توضیح داده که نباید از محدوده تعیین‌شده خارج شوند، خود در محل اقامتش حضور نداشته، و همسرش برگه تفهیم مطلب را امضا کرده است، استدلالی که دادستان آن را نپذیرفته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق اعلام سخنگوی دولت فرانسه این فرد «با طالبان ارتباط داشته» و ماهیت این ارتباط «باید مشخص شود.»

مطالب مرتبط