Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

یکی از افغان‌‌های منتقل شده به فرانسه که مظنون به ارتباط با طالبان است، شبانه بازداشت شد

ورود پناهجویان افغان به فرودگاه شارل دو گُل پاریس
ورود پناهجویان افغان به فرودگاه شارل دو گُل پاریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد یکی از پنج تبعه افغانی که پس از انتقال به فرانسه به ظن ارتباط با طالبان تحت نظر قرار داشتند، دوشنبه شب از سوی پلیس بازداشت شد.

آگهی

سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد یکی از پنج تبعه افغانی که پس از انتقال به فرانسه به ظن ارتباط با طالبان تحت نظر قرار داشتند، دوشنبه شب از سوی پلیس بازداشت شد.

گابریل اَتال، سخنگوی دولت فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که این فرد به دلیل نقض محدودیت‌های وضع شده توسط پلیس فرانسه در دورانی که تحت نظر قرار دارد، بازداشت شده است.

پیشتر وزارت کشور فرانسه روز دوشنبه اعلام کرده بود که پنج نفر از افغان‌هایی که را به تازگی از کابل به این کشور منتقل شده‌اند، به ظن ارتباط با طالبان تحت نظر قرار داده است. این وزارتخانه توضیح داده بود که این پنج نفر شامل یک فرد افغان و اعضای خانواده او هستند که مطابق شواهد موجود پس از حضور شبه‌نظامیان طالبان در کابل با دردست داشتن اسلحه در این شهر رویت شده و گفته می‌شود که مسئول یکی از مقرهای بازرسی و امنیتی طالبان در نزدیکی سفارت فرانسه در کابل بوده است.

البته مطابق اعلام مقام‌های دولت فرانسه، این فرد عضویت در گروه طالبان را تایید است.

سخنگوی دولت فرانسه روز سه‌شنبه خاطر نشان کرد که این فرد در جریان خروج نیروهای فرانسوی از کابل، به آنها در شرایط بسیار پرتنش پایتخت کمک کرده و احتمالا عامل نجات جان آنها شده است. آقای اتال افزود که این فرد دوشنبه شب قصد داشته که محل قرنطینه خود و اعضای خانواده‌اش در هتلی در محله سن دونی پاریس را با وجود تاکید پلیس ترک کند که تحت بازداشت قرار گرفت.

وزارت کشور فرانسه در مواجهه با انتقاد احزاب و گروه‌های مهاجرستیز ضمن تاکید بر رویکرد انسانی این کشور در مواجهه با پناهجویان افغان اعلام کرد که انجام مصاحبه‌های امنیتی با افراد در شرایط وپژه حاکم بر کابل امکان‌پذیر نبوده و به محض فراهم شدن این فرصت، تدابیر لازم انجام و تصمیم مقتضی در مورد این افراد اخذ شده است.

با این حال، احزاب و گروه‌های مهاجرستیز تاکید دارند که دولت باید هر چه زودتر این افراد را به افغانستان بازگرداند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از کنشگران فرانسه از ماکرون خواستند پناهجویان بیشتری را از افغانستان بپذیرد

طالبان و ساختار موزائیک قومیتی؛ اقوام اصلی افغانستان کدامند؟

«من یهود ستیزم»؛ دختر دو سیاستمدار چپگرای فرانسوی به ظن «ترویج تروریسم» بازداشت شد