Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرگ ۶۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در ایران؛ «آمار فوتی‌ها را تا ۷ برابر بیشتر کنید»

مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران
مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با روزنامه جوان وزارت بهداشت ایران را به «مهندسی داده‌ها» متهم کرد. وی همچنین خواستار «محاکمه» مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا شد.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که ۶۶۵ بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» طی شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

آمار روزانه جان باختگان بر اثر همه‌گیری ویروس روز سه‌شنبه برای اولین بار در ایران از ۷۰۰ نفر فراتر رفته بود. طبق آمار رسمی تاکنون ۱۰۴ هزار و ۲۲ نفر در ایران بر اثر ابتلا به بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» جان باخته‌اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته ۳۹ هزار و ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به «کووید ۱۹» در کشور شناسایی شد. از این تعداد چهار هزار و ۸۷۱ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر مقامات ایران شمار افرادی را که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری شده‌اند هفت هزار و ۷۵۵ نفر اعلام کرده‌اند. این در حالی است که رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران ظرفیت بخش «آی سی یو» بیمارستان‌های کشور را در دی ماه سال ۱۳۹۸ تنها هفت هزار و ۲۰۰ تختخواب اعلام کرده بود.

دولت ایران وضعیت ۳۵۹ شهر را از نظر شیوع ویروس کرونا «قرمز» اعلام کرده است.

وزارت بهداشت ایران متهم به «مهندسی داده‌‌ها» شد

از سوی دیگر کوروش هلاکوئی نائینی، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با روزنامه جوان(روزنامه نزدیک به سپاه پاسداران ایران) گفت که آمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری کرونا در ایران «هفت برابر» آمار رسمی است. او گفت: «طبق آنچه خود ایرج حریرچی گفته است آمار فوتی‌ها را باید دو و نیم تا سه برابر کرد اما من می‌گویم شما می‌توانید آمار فوتی‌ها را تا هفت برابر کنید.»

وی همچنین از «مهندسی داده‌ها» از سوی وزارت بهداشت ایران سخن گفت. کوروش هلاکوئی نائینی ضمن تاکید بر لزوم قرنطینه سراسری یا «لاک داون به شیوه حکومت نظامی» افزود که مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا «ضعف مدیریت خود» را به حساب گونه‌های جدید ویروس کرونا می‌گذارند. این استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه خواستار «محاکمه» مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا شده است.

آمار مرگ و میر در ایران طی ۱۸ هفته ابتدایی سال جاری که مدتی پیش منتشر شد که از افزایش ۶۰ درصدی مرگ و میر در ابتدای سال جاری نسبت به دوره‌های مشابه در دوران پیش از شیوع ویروس کرونا حکایت داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای نخستین بار شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از مرز ۷۰۰ نفر گذشت

افزایش شمار بیماران بستری‌ شده در بیمارستان؛ کرونا جان ۶۱۰ نفر دیگر را در ایران گرفت

ثبت رکورد تازه مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران؛ ۶۸۴ نفر در شبانه روز گذشته جان باختند