Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ثبت رکورد تازه مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران؛ ۶۸۴ نفر در شبانه روز گذشته جان باختند

بیمارستان شهدای تجریش تهران
بیمارستان شهدای تجریش تهران Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۶۸۴ بیمار مبتلا به نوع حاد کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند که بدین ترتیب شمار روزانه جانباختگان ناشی از کرونا در ایران به بالاترین سطح در ۱۸ ماه گذشته رسید.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز یکشنبه اعلام کرد که در شبانه روز گذشته ۶۸۴ بیمار مبتلا به نوع حاد کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند که بدین ترتیب شمار روزانه جانباختگان ناشی از کرونا در ایران به بالاترین سطح در ۱۸ ماه گذشته رسید.

گزارش وزارت بهداشت ایران حاکی است که بر اساس معیارهای قطعی تشخیص، ۳۶ هزار و ۴۱۹ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده که ۵ هزار و ۷ نفر از آنها در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند. این در حالی است که تعداد بیماران بستری شده طی ۲۴ ساعت منتهی به روز گذشته(شنبه) سه هزار و ۶۶۶ نفر بود.

همچنین ۷ هزار و ۶۶۲ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا به دلیل شرایط وخیم جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری هستند که در مقایسه با روز شنبه ۳۶ نفر اضافه شده است. ایران در حال حاضر، پس از آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا بیشترین تعداد بیماران بدحال کرونایی را در جهان داراست.

مطابق آمار رسمی، تا کنون در مجموع ۱۰۲ هزار و ۳۸ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را در ایران از دست داده‌اند. ایران پس از آرژانتین بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا را داشته و از این نظر در جایگاه سیزدهم در میان سایر کشورهای جهان قرار دارد. اما برخی مقام‌های وزارت بهداشت ایران و کارشناسان مستقل طی روزهای اخیر ادعا کرده‌اند که آمار واقعی جانباختگان کرونا در ایران ۲ تا ۳ برابر ارقام رسمی است که در صورت صحت این ادعا، ایران در میان پنج کشور نخست جهان از نظر تعداد قربانیان بیماری کووید-۱۹ قرار خواهد گرفت؛ در میان کشورهای پرجمعیتی همچون آمریکا، برزیل، هند و مکزیک.

وزارت بهداشت ایران همچنین اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۴۰ هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. بدین ترتیب تا کنون ۱۶ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۶۸۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۶۵۰ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع شمار واکسن‌های تزریق شده در ایران به ۲۲ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۳۲۱ دُز رسیده است.

با توجه به این که مرکز آمار ایران، جمعیت کشور را ۸۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۷۰۳ نفر اعلام کرد، در واقع ۶.۸ درصد جمعیت ایران فعلا در برابر بیماری کووید-۱۹ به طور کامل واکسینه شده‌اند که از این نظر، ایران در رقابت با گرجستان برای کسب رتبه ۱۲۰ در میان کشورهای جهان قرار دارد.

در همین حال، خبرگزاری ایرنا به نقل از علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران نوشت:«کشور از جمله تهران در خیز پنجم، همچنان در تب و تاب بیماری کرونا است.» آقای زالی همچنین خاطرنشان کرد که واکسیناسیون شرط لازم برای کاهش ابتلا به بیماری کرونا است و شرط کافی نیست و شرط کافی همچنان رعایت شیوه‌نامه بهداشتی است که همه باید آن را به دقت رعایت کنند.

در حال حاضر، ۳۵۹ شهر ایران از نظر شدت شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ۶۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در ایران؛ «آمار فوتی‌ها را تا ۷ برابر بیشتر کنید»

ابراز نگرانی سازمان جهانی بهداشت: تنها ۱۳ درصد از مردم ایران دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد