Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روز هشتم مسابقات المپیک توکیو؛ خدمتی و کرم‌زاده از راهیابی به فینال باز ماندند

نجمه خدمتی در مسابقات المپیک ریو
نجمه خدمتی در مسابقات المپیک ریو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پایان مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده به ترتیب در جایگاه‌های هجدهم و بیست و دوم قرار گرفتند.

آگهی

نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده، دو نماینده ایران در مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، روز شنبه از راهیابی به فینال این ماده در رقابت‌های المپیک توکیو باز ماندند.

در پایان مرحله مقدماتی نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده به ترتیب در جایگاه های هجدهم و بیست و دوم قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا نجمه خدمتی پس از حذف در مرحله مقدماتی گفت: «در کل رشته اصلی من تفنگ بادی است و همه افتخاراتم در این رشته است. [...] به تشخیص فدراسیون دو هفته قبل از اعزام من را در تیم تفنگ بادی قرار ندادند که دلیلش را انتخابی و افت اعلام کردند اما می‌توانستند با توجه به تجربه و افتخارآفرینی که داشتم من را انتخاب کنند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نجمه خدمتی در بازی های آسیایی سال ۲۰۱۴ مدال طلای تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر زنان را به دست آورده بود.

فاطمه کرم زاده نیز پس از حذف در مرحله مقدماتی گفت: «رکوردم زیاد جالب نبود. به خاطر شرایط آب و هوایی و اینکه تمرینات‌مان خیلی زیاد نبود مشکلاتی به وجود آمد.»

شکست نمایندگان ایران در دوومیدانی و بسکتبال

حسن تفتیان، نماینده ایران در رقابت دوومیدانی المپیک توکیو در مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰.۱۹ ثانیه در گروه ششم، چهارم شد. او به این ترتیب از راهیابی به مرحله نیمه نهایی باز ماند.

نماینده ایران در حالی در گروه ششم مرحله مقدماتی حذف شد که تنها دو صدم ثانیه با نفر سوم گروهش فاصله داشت. حسن تفتیان در رده بندی نهایی و در میان ۵۹ ورزشکار در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت.

تیم ملی بسکتبال ایران نیز روز گذشته در آخرین بازی خود در ‌رقابت‌های المپیک توکیو با نتیجه ۷۹ به ۶۲ از فرانسه شکست خورد. ایران پیش از این با شکست در مقابل جمهوری چک و آمریکا از صعود به دور بعد باز مانده بود.

آخرین نماینده افغانستان در المپیک توکیو از دور رقابت‌ها حذف شد

شاه محمود نورزهی، نماینده افغانستان در مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۱.۰۴ ثانیه از دور رقابت‌ها حذف شد. او در میان ۹ دونده گروهش در جایگاه هفتم قرار گرفت اما موفق شد پس از ۱۶ سال رکورد ملی افغانستان در دوی ۱۰۰ متر را بهبود ببخشد.

این ورزشکار پنجمین و آخرین نماینده افغانستان در مسابقات المپیک توکیو بود که بدون کسب مدال از ادامه رقابت‌ها باز ماند. کیمیا یوسفی دیگر دونده افغان روز جمعه در دوی ۱۰۰ متر زنان در جایگاه هفتم مقدماتی قرار گرفته و به این ترتیب از دور مسابقات کنار رفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسید

بسکتبال ایران و آمریکا در المپیک ۲۰۲۰؛ احترام و دوستی فراتر از نزاع‌های سیاسی

جدی‌ترین حمله داعش به خارجی‌ها در دوران طالبان؛ حادثه‌دیدگان اسپانیایی افغانستان را ترک کردند