Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اولین بار در تاریخ المپیک؛ تیم‌های شنای نیمه زنانه و نیمه مردانه رقابت می‌کنند

رقابت‌های شنا در المپیک توکیو
رقابت‌های شنا در المپیک توکیو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افزودن رقابت تیم‌های نیمه‌زنانه و نیمه‌مردانه به مسابقات شنای المپیک در ابتدا انتقادهایی را برانگیخت اما آدام پیتی، شناگر بریتانیایی این رقابت را فرصتی برای مدرن کردن ورزش شنا و تقویت جنبه سرگرمی این ورزش می‌داند.

آگهی

شناگران زن و مرد برای اولین بار در تاریخ المپیک روز شنبه تیم های مختلط چهار نفره تشکیل خواهند داد تا همراه با یکدیگر در رقابت جدید شنای مختلط چهار در صد متر امدادی شرکت کنند.

تیم های شنای هر کشور در این رقابت از دو شناگر زن و دو شناگر مرد تشکیل شده است. هر کدام از شناگران یکی از شناهای آزاد، پروانه، کرال پشت و قورباغه را انجام خواهد داد. به این ترتیب ممکن است به عنوان مثال هنگام انجام شنای پروانه از یک تیم شناگر زن در استخر باشد و از تیم دیگر شناگر مرد شنا کند.

کیت کمپل، شناگر استرالیایی بر این باور است که رویداد المپیکی جدید تا آخرین لحظه هیجان انگیز خواهد بود. او البته اذعان می کند که در ابتدا با دیده تردید به پیشنهاد برگزاری رقابت جدید نگریسته بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فدراسیون بین المللی شنا (فینا) برای مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ دو رقابت مختلط را در برنامه رقابت ها گنجانده بود. افزودن رقابت تیم های نیمه زنانه و نیمه مردانه به مسابقات شنای المپیک در ابتدا انتقادهایی را برانگیخت اما آدام پیتی، شناگر بریتانیایی این رقابت را فرصتی برای مدرن کردن ورزش شنا و تقویت جنبه سرگرمی این ورزش می داند.

هر چند در رقابت جدید المپیک محدودیتی برای انتخاب شناگر زن یا مرد برای انجام شناهای آزاد، پروانه، کرال پشت و قورباغه وجود ندارد اما اغلب تیم ها برای شنای آزاد از شناگر زن استفاده می کنند. دلیل این امر این است که به طور کلی فاصله زمانی زنان با مردان در شنای آزاد کمتر از شناهای دیگر است.

از سوی دیگر اکثر تیم ها برای شنای قورباغه از شناگر مرد استفاده می کنند زیرا فاصله زمانی زنان و مردان در جریان شنای قورباغه از دیگر شناها بیشتر است. به این ترتیب انتخاب اصلی برای تیم ها تعیین شناگر زن یا مرد برای انجام شناهای پروانه و کرال پشت خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از اولین «المپیک فضایی» در ۴۰۰ کیلومتری زمین

برنز زارع برای کشتی آزاد در المپیک توکیو؛ آخرین امیدهای ایران به کاراته است

انتقام‌گیری از ژاپن؛ تیم والیبال ایران قهرمان آسیا شد