رکورد تازهٔ موارد ابتلا به کرونا در ژاپن همزمان با برگزاری المپیک

المپیک ۲۰۲۰ توکیو
المپیک ۲۰۲۰ توکیو Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اقدامات احتیاطی و محدودیت آمدوشد که در استان‌های توکیو، اوکیناوا، شیبا، کاناگاوا در نظر گرفته شده مانع از شیوع سریع گونهٔ دلتا نشده است.»

آگهی

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در توکیو روز چهارشنبه به رکورد تازهٔ ۳ هزار و ۱۷۷ مورد در یک ‌شبانه‌روز رسید و به این ترتیب شمار کل متبلاشدگان به کووید۱۹ در پایتخت ژاپن از آغاز همه‌گیری تا کنون به ۲۰۶/۷۴۵ نفر بالغ شد.

بیشترین شمار ابتلا به ویروس کرونا در میزبان این دورهٔ بازی‌های المپیک طی یک شبانه‌روز پیش از این ۲ هزار و ۸۴۸ مورد بود. این در حالی است که دیگر استان‌های ژاپن نیز اخیرا شاهد رشد چشمگیر ابتلا به کووید۱۹ بوده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کاتو کاتسونوبو، معاون رسانه‌ای کابینه ژاپن ضمن اعلام این که کشورش «تا کنون شاهد چنین شیوع گسترده‌ای از ویروس کرونا نبوده» است و افزود:‌«اقدامات احتیاطی و محدودیت آمدوشد در استان‌های توکیو، اوکیناوا، شیبا، کاناگاوا در نظر گرفته شده، اما اینها مانع از شیوع سریع گونهٔ دلتا نشده است.»

مسئولان شهری توکیو، برای چهارمین بار از آغاز همه‌گیری کرونا، در این شهر وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند، وضعیتی که چند روز پیش از آغاز بازی‌های المپیک اعلام شده است. تا کنون بیش از ۸۹۳ هزار تن در ژاپن به کووید۱۹ متبلا شده‌اند و از این میان بیش از ۱۵۱۰۰ تن جان باخته‌اند.

مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو با وجود نگرانی‌های مردمی از انتشار بیشتر ویروس کرونا جمعهٔ گذشته در توکیو آغاز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهارمین روز المپیک؛ روس‌ها به سلطه آمریکایی‌ها در کرال پشت پایان دادند

کیمیا علیزاده و ناهید کیانی از حاشیه‌های رقابت المپیکی خود با نگاه به خوزستان سخن گفتند

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید