اسرائیل؛ اولین رزمایش بین‌المللی اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین

Paratrooper Drill
Paratrooper Drill Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان این تمرین نظامی مشترک که ۱۰ روز طول کشید، اپراتورهای پهپادهایی از اسرائیل، ایالات متحده، ایتالیا، آلمان، بریتانیا و فرانسه حضور داشتند.

آگهی

رزمایش بین‌المللی اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین که به میزبانی اسرائیل انجام می‌شد، روز پنج‌شنبه به پایان رسید. این رزمایش که برای اولین بار در اسرائیل انجام می‌شد، دو ماه پس از عملیات نظامی اسرائیل علیه گروه حماس مستقر در غزه برگزار شد.

در جریان این تمرین نظامی مشترک که ۱۰ روز طول کشید، اپراتورهای پهپادهایی از اسرائیل، ایالات متحده، ایتالیا، آلمان، بریتانیا و فرانسه در چهارچوب عملیات «Blue Guardian» حضور داشتند.

هدف از این رزمایش که در پایگاه هوایی «پالماچیم» در جنوب تل آویو انجام شد، «قرار دادن ارتش اسرائیل در میان کشورهای پیشرو در موضوع اپراتورهای RPA» بود. RPA هواپیماهایی هستند که از راه دور هدایت می‌شوند.

بنا بر اعلام نیروی هوایی اسرائیل «امروز ۸۰ درصد از پروازهای عملیاتی ارتش اسرائیل توسط اپراتورهای RPA انجام می‌شود».

در جریان این رزمایش، در کابین‌هایی با تهویه مطبوع، تیم‌های دو نفره از خلبانان کشورهای میهمان، تمریناتی را تحت نظارت متخصصان ارتش اسرائیل انجام دادند تا برای مثال تهدیدی را در زمین شناسایی کنند یا زمان مناسب برای حمله را انتخاب کنند.

در این مدت، اگرچه هواپیماهای بدون سرنشین پروازهای زیادی داشتند اما هیچ حمله‌ای انجام نشد و تمرینات آنها تنها شبیه سازی سناریوهای جنگ بود.

این رزمایش حدود دو ماه پس از جنگ اخیر حماس و اسرائیل برگزار شده است؛ در جریان این جنگ که از ۱۰ تا ۲۱ ماه مه طول کشید، ۲۶۰ فلسینی از جمله نظامیان عضو حماس کشته شدند. در سوی دیگر این نبرد نیز پرتاب موشکهای گروههای مسلح فلسطینی باعث مرگ ۱۳ نفر شد که در میان آنها یک سرباز نیز وجود داشت.

به گفتۀ یکی از مقامات ارشد اسرائیل «در جریان این جنگ نیز ۶ هزار ساعت پرواز عملیاتی توسط اپراتورهای RPA انجام شده است» که بیش از هر زمان دیگری بوده است.

بنا بر اطلاعات این مقام که به شرط ناشناس ماندن با خبرگزاری فرانسه گفتگو کرده، ارتش اسرائیل در جریان این جنگ بطور متوسط ۲۴ پهپاد را بطور همزمان به پرواز درمی‌آورده است. این پهپادها از راه دور هدایت می‌شدند و با هماهنگی با هلی‌کوپترها و جت‌های جنگی به مواضع حماس حمله می‌کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز رزمایش دریایی مشترک آمریکا و امارات عربی متحده در خلیج فارس

حضور ناوهای ایرانی سهند و مکران در خلیج فنلاند؛ پوتین آمریکا را به تحریک بریتانیا متهم کرد

رئيس اطلاعات ارتش اسرائيل به دلیل «شکست اطلاعاتی در حمله حماس» از سمت خود کناره‌گیری کرد