Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل و حماس با برقراری آتش‌بس پس از ۱۱ روز جنگ موافقت کردند

شلیک راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل
شلیک راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل Copyright Khalil Hamra/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Khalil Hamra/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کابینه امنیتی اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو شامگاه پنجشنبه پس از یازده روز جنگ، آتش‌بس یک‌‌جانبه با حماس را پذیرفت.

آگهی

کابینه امنیتی اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو شامگاه پنجشنبه ۲۰ ماه مه پس از یازده روز جنگ، آتش‌بس یک‌‌جانبه با حماس را پذیرفت.

همزمان مقام‌های حماس و جهاد اسلامی توافق خود را برای اجرای آتش‌بس اعلام کردند و دفتر نخست وزیر اسرائیل نیز این خبر را تایید کرد.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی تمام اعضای کابینه امنتی توصیه مشاوران امنیتی یعنی رئیس کل نیروهای مسلح، مدیر امنیت داخلی (شین بث) مدیر امنیت خارجی (موساد) و رئیس شورای امنیت ملی مبنی بر پذیرش بدون قید و شرط آتش‌بس پیشنهادی مصر را قبول کردند.

قرار است حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه فورا متوقف شود. با این حال رسانه‌های اسرائیل یه نقل از منابع حاضر در جلسه امنیتی کابینه خبر دادند که در صورت شلیک دوباره موشک از غزه به سوی اراضی اسرائیلی، عملیات خود را با قدرت تمام از سر گیرند.

با وجود اعلام اجرای فوری آتش‌بس از سوی رسانه‌های اسرائیلی شبکه‌های عرب زبان از پایان مخاصمه در ساعت ۲ صبح جمعه به وقت محلی (یک بامداد به وقت اروپای مرکزی) خبر می‌دهند.

تنها دقایقی پیش از اعلام آتش‌بس از سوی اسرائیل آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفته بود با همتای اسرائیلی‌ام صحبت کردم و بار دیگر پیام بایدن مبنی بر انتظار وی از برقراری فوری آتش‌بس را به دولت اسرائیل انتقال دادم.

دقایقی پس از اعلام خبر پذیرش آتش‌بس صدای آژیر قرمز در منطقه اشکلون در جنوب اسرائیل شنیده شد. همزمان هواپیماهای اسرائیل مناطقی در شمال غرب غزه را بمباران کردند.

شدیدترین مخاصمه مسلحانه هفت سال اخیر بین اسرائیل و حماس و جهاد اسلامی در غزه تا پنجشنبه شب و زمان اعلام آتش‌بس، جان حداقل ۲۳۲ فلسطینی و ۱۲ اسرائیلی را گرفت.

ارتش اسرائیل در این مدت صدها بار از هوا و زمین به غزه حمله کرد. گروه‌های مسلح فلسطینی نیز در در یازده روزی که گذشت حدود ۴ هزار راکت به سمت اسرائیل شلیک کرده‌اند.

پدافند هوایی اسرائیل با سامانه دفاعی موسوم به گنبد آهنین ۹۰ درصد راکت‌ها و موشک‌های شلیک شده از سوی گروه‌های فلسطینی را رهگیری و منهدم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر اسرائیل در سنگاپور: تلاش می‌کنیم تا با کشورهای مسلمان‌نشین جنوب‌شرق آسیا ارتباط برقرار کنیم

کمیسیون مستقل سازمان ملل موارد نقض حقوق بشر در غزه را بررسی می‌کند

حمله مرگبار اسرائیل به غزه با هدف قتل محمد ضیف، از طراحان حمله ۷ اکتبر؛ ده‌ها فلسطینی کشته شدند