Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سفیر اسرائیل در سنگاپور: تلاش می‌کنیم تا با کشورهای مسلمان‌نشین جنوب‌شرق آسیا ارتباط برقرار کنیم

تصویری از یک زن مسلمان در جاکارتا پایتخت اندونزی
تصویری از یک زن مسلمان در جاکارتا پایتخت اندونزی Copyright Dita Alangkara/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Dita Alangkara/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفیر اسرائیل در سنگاپور در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که کشورش تمام تلاش خود را خواهد کرد تا رابطه دیپلماتیک با کشورهای اکثریت مسلمان نشین جنوب شرق آسیا برقرار کند.

آگهی

سفیر اسرائیل در سنگاپور پنج شنبه گفت که کشورش تلاش می کند با کشورهای مسلمان نشین جنوب شرق آسیا که اکثریت جمعیت آنها را مسلمانان تشکیل می‌دهند ارتباط دیپلماتیک برقرارکند.

اظهارات سفیر اسرائیل در حالی ایراد می شود که سه کشور منطقه جنوب شرق آسیا با اکثریت مسلمان، اندونزی، مالزی و برونئی حملات اسرائیل را در طی ۱۱ روز جنگ اخیر در غزه، به شدت مورد انتقاد قرار دادند. بیش از ۲۵۰ فلسطینی از جمله ۶۰ کودک در حملات هوایی ارتش اسراییل به نوار غزه کشته شدند. راکت های جنبش حماس هم جان ۱۳ اسرائیلی را در جریان این جنگ گرفت.

در جریان این جنگ، دولت های اندونزی، مالزی و برونئی از سازمان ملل متحد خواستند که وارد عمل شود و «جنایات انجام شده علیه مردم فلسطین» را متوقف کند.

اندونزی پرجمعیت ترین کشور مسلمان نشین جهان است. این سه کشور شرق آسیا با اکثریت مسلمان ارتباط رسمی با اسرائیل ندارند و بارها خواستار پایان دادن به اشغال سرزمین های فلسطین توسط اسرائیل و تشکیل راه حل دو کشور بر اساس مرزهای قبل از جنگ ۱۹۶۷ در خاورمیانه شده اند.

ساگی کارنی، سفیر اسرائیل در سنگاپور انتقادات رهبران سه کشور اکثریت مسلمان نشین جنوب شرق آسیا را «غیرصادقانه» خواند و گفت که این کشورها «ماهیت واقعی نزاع خاورمیانه» را نادیده می گیرند.

ساگی کارنی که با خبرگزاری رویترز مصاحبه می کرد در اظهارات خود حماس را یک سازمان «یهودی ستیز» خواند و گفت:‌« مطمئن نیستم که بسیاری از افرادی که در بحث های شبکه های اجتماعی شرکت می کنند ماهیت رادیکال و فاشیستی حماس را درک می کنند.»

وی درباره ارتباط با کشورهای مسلمان نشین جنوب شرق آسیا، گفت: «ما مایل به گفتگو هستیم، مایل به ملاقات هستیم.»

کشور اسرائیل در این منطقه از جهان در ویتنام، تایلند، فیلیپین و میانمار سفارت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حماس ضمن هشدار به اسرائیل در غزه رژه نظامی برگزار کرد

اسرائیل سفیر فرانسه را به دنبال هشدار پاریس نسبت به «خطر آپارتاید» احضار کرد

اسرائیل و حماس با برقراری آتش‌بس پس از ۱۱ روز جنگ موافقت کردند