Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اسرائیل سفیر فرانسه را به دنبال هشدار پاریس نسبت به «خطر آپارتاید» احضار کرد

درگیری معترضان فلسطینی با ماموران امنیتی اسرائیل
درگیری معترضان فلسطینی با ماموران امنیتی اسرائیل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه در جریان یک مصاحبه با اشاره به دور اخیر درگیری‌ها بین اسرائیل و شبه‌نظامیان فلسطینی از «خطر آپارتاید» در صورت عدم تشکیل کشور فلسطینی سخن گفته بود.

آگهی

وزارت خارجه اسرائيل روز پنجشنبه در اعتراض به سخنان ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه که از «خطر آپارتاید» در منطقه سخن گفته بود سفیر فرانسه را احضار کرد.

وزیر خارجه فرانسه روز یکشنبه در جریان یک مصاحبه با اشاره به دور اخیر تنش ها بین اسرائیل و شبه نظامیان فلسطینی به «خطر آپارتاید» در صورت عدم تشکیل کشور فلسطینی اشاره کرده بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز چهارشنبه در واکنش به این سخنان ژان ایو لودریان از «درس های اخلاقی ریاکارانه و دروغین» او انتقاد کرد.

ژان ایو لودریان گفته بود: «اگر راه حلی به غیر از راه حل تشکیل دو کشور داشته باشیم در این صورت اجزایی از آپارتاید خواهیم داشت که به مدتی طولانی دوام خواهد داشت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی افزوده بود: «اگر به سمت تشکیل یک کشور یا تداوم وضع فعلی برویم خطر آپارتاید زیاد خواهد بود. حتی ادامه وضعیت فعلی نیز این را به دنبال خواهد داشت.»

بنیامین نتانیاهو در واکنش به این سخنان گفت: «ما هیچ درس اخلاقی ریاکارانه و دروغینی را در این باره نمی پذیریم.»

گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل نیز روز پنجشنبه در جریان احضار سفیر فرانسه به این وزاتخانه خطاب به وی گفت که از نظر کشورش سخنان ژان ایو لودریان «غیر قابل قبول، بی پایه و دور از واقعیت» است.

در جریان جنگ ۱۱ روزه بین اسرائيل و شبه نظامیان فلسطینی موجی از درگیری ها بین افراط گرایان یهودی و عرب های اسرائیلی در برخی شهرهای اسرائیل روی داد. آتش بس بین اسرائيل و شبه نظامیان گروه های حماس و جهاد اسلامی از روز جمعه گذشته برقرار شده است. درگیری ها بین دو طرف جان ۲۵۴ فلسطینی و ۱۲ اسرائیلی را از ۱۰ تا ۲۱ مه (۲۰ تا ۳۱ اردیبهشت) گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر اسرائیل در سنگاپور: تلاش می‌کنیم تا با کشورهای مسلمان‌نشین جنوب‌شرق آسیا ارتباط برقرار کنیم

ابراز امیدواری بایدن به دوام آتش‌بس میان اسرائیل و حماس؛ آمریکا به بازسازی غزه کمک می‌کند

اسرائیل سفرای کشورهای حامی عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد را احضار کرد