Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بازداشت ۱۴۵۰ مهاجر غیرقانونی در عملیات پلیس ترکیه در مرز با ایران

مهاجران در ترکیه
مهاجران در ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترکیه می‌گوید نیروهای امنیتی و انتظامی این کشور در عملیاتی بزرگ علیه قاچاق‌برهایی که مهاجران را از مرزهای ایران عبور می‌دهند، دستکم ۱۴۵۰ تن را متوقف کرده و ۱۳۳ مهاجر را بازداشت کرده‌اند.

آگهی

ترکیه می‌گوید نیروهای امنیتی و انتظامی این کشور در عملیاتی بزرگ علیه قاچاق‌برهایی که مهاجران را از مرزهای ایران عبور می‌دهند، دستکم ۱۴۵۰ مهاجر را بازداشت کرده است.

فرمانداری شهر وان در شرق ترکیه گفته است از روز ۱۰ ژوئیه بدین سو بیش از ۱۴۵۰ مهاجر در ساختمان‌های متروکه مشرف به این شهر جلب شده‌اند و ۱۱ محل اسکان موقت آنان نیز برچیده شده است.

به گفته مسئولان محلی، ۷۳ مهاجر افغان در روز شنبه و ۶۰ مهاجر شامل ۵۹ تبعه افغان نیز در روز یکشنبه بازداشت شده‌اند.

مقامات ترکیه گفته‌اند ۱۱ قاچاق‌بر که افراد را به داخل مرزها می‌آورده‌اند دستگیر شده‌اند که ۶ تن از آنان با حکم دادگاه هنوز در زندان به سر می‌برند.

عملیات ترکیه در حالی انجام شده است که با عقب‌نشینی آمریکا از افغانستان و شدت گرفتن درگیری‌های دولت این کشور و طالبان، احتمال می‌رود تعداد مهاجران افغانی که در پی ورود به خاک ترکیه و اروپا هستند افزایش یابد.

استانداری وان گفته است که عملیات انتظامی با مشارکت پلیس، ماموران مرزی و با پشتیبانی پهپادها انجام شده و از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۷ هزار و ۲۳۰ مهاجر در حال عبور از مرزهای ایران دستگیر شده‌اند.

مرز ترکیه با ایران یکی از راه‌های پرطرفدار قاچاق افراد به شمار می‌رود. عمدتا افغان‌ها، ایرانی‌ها و پاکستانی‌ها قبل از ورود به شهرهایی مانند استانبول یا آنکارا از این طریق وارد خاک ترکیه می‌شوند و سپس با کار در بازار سیاه برای عزیمت نهایی به اروپا پول جمع می‌کنند.

ترکیه میزبان حدود ۴ میلیون مهاجر است و افغان‌ها پس از سوری‌ها بزرگ‌ترین جامعه پناهجویان این کشور را تشکیل می‌دهند. بنا بر اعلام کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، در ماه ژوئیه ۲۷۰ هزار افغان در داخل کشورشان آواره شده‌اند. با این رقم شمار مجموع آوارگان داخلی در افغانستان به ۳.۵ میلیون نفر رسیده است.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتصاب غذای مهاجران غیرقانونی در بروکسل؛ نگرانی سازمان ملل و اختلاف در دولت بلژیک

کنترل دروازه افغانستان به جهان؛ آیا ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل قمار می‌کند؟

آیا ایران و ترکیه در جنگ غزه در یک جای مشترک ایستاده‌اند؟