Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا در تزریق اولین دوز واکسن کرونا از آمریکا پیشی گرفت

Johnson & Johnson COVID-19 vaccine
Johnson & Johnson COVID-19 vaccine Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلمان بون، وزیر امور اروپایی فرانسه در یک پیام توییتری از این موفقیت استقبال کرده و نوشته است: «ما این کار را ادامه و سرعت واکسیناسیون را افزایش می‌دهیم.»

آگهی

آمارهای منتشر شده در روز شنبه ۱۷ ژوئیه نشان می‌دهد که هم اکنون در اتحادیه اروپا تعداد افرادی که دست‌کم دوز اول واکسن‌های کرونا را دریافت کرده‌اند، بیش از ایالات متحده آمریکا است.

بر اساس آمارهای «Our World in Data» تا کنون ۵۵.۷ درصد از شهروندان این اتحادیه دست‌کم اولین دوز این واکسن‌ها را دریافت کرده‌اند. این درحالی است که در ایالات متحده، به ۵۵.۵ درصد از جمعیت دست‌کم دوز اول واکسن‌های کرونا تزریق شده است.

کلمان بون، وزیر امور اروپایی فرانسه نیز در یک پیام توییتری از این موفقیت استقبال کرده و نوشته است: «ما این کار را ادامه و سرعت واکسیناسیون را افزایش می‌دهیم.»

با این وجود، زمانی که صحبت از واکسیناسیون کامل شهروندان به میان می‌آید، ایالات متحده همچنان پیشتاز است.

تا کنون ۴۸.۱ درصد از جمعیت این کشور بطور کامل در مقابل کووید۱۹ واکسینه شده‌اند؛ این آمار در حال حاضر در اتحادیه اروپا ۴۲.۵ درصد است.

وضعیت شیوع کرونا در جهان

به موازات واکسیناسیون عمومی در بسیاری از کشورهای جهان، سویه‌های مختلف ویروس کرونا نیز همچنان در حال گسترش است. بر این اساس تا کنون بیش ۱۹۱ میلیون نفر در سراسر جهان به کووید۱۹ مبتلا شده و از این تعداد بیش از ۴ میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا با ۳۴ میلیون و ۹۶۰ هزار مبتلا همچنان در صدر کشورهای گرفتار به ویروس کرونا قرار دارد و پس از این کشور، هند با بیش از ۳۱ میلیون و ۱۴۳ هزار مبتلا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

ایران در این جدول، بنا بر آمارهای رسمی در جایگاه سیزدهم است. بنا بر گزارش وزارت بهداشت تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۵۲۳ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به واکسن‌های آمریکایی و اروپایی کرونا؛ عوارض احتمالی تزریق آنها چیست؟

مقامات بهداشتی آمریکا: مبتلایان بهبود یافته کووید-۱۹ واکسن بزنند

«احتمالا میان واکسیناسیون کرونا و ایجاد نوعی از بیماری قلبی ارتباط وجود دارد»