Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفر به فضا در ۱۸ سالگی؛ جوانترین فضانورد جهان هفته آینده جف بزوس را همراهی می‌کند

 Photo
Photo Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

والی فانک ۸۲ ساله، از زنان خلبان اسطوره‌ای ایالات متحده با بیش از ۱۹۶۰۰ ساعت تجربه پرواز و از داوطلبان پروژه فضایی Mercury 13 در سال ۱۹۶۱ میلادی نیز از دیگر مسافران است. او با سفر هفته آینده خود؛ به پیرترین انسانی تبدیل خواهد شد که تا کنون به فضا رفته است.

آگهی

هفته آینده هنگامیکه جف بزوس، میلیاردر آمریکایی و مؤسس شرکت آمازون رهسپار فضا می‌شود، یک دانشجوی نوجوان رشته فیزیک نیز او را در این سفر همراهی می‌کند.

الیور دیمن که تنها ۱۸ سال دارد، با این کار به جوانترین انسانی تبدیل خواهد شد که تاکنون به فضا رفته است.

دیمن صندلی را خواهد گرفت که قرار بود به فرد ناشناسی داده شود که برندۀ مزایده آنلاین ۲۸ میلیون دلاری شده است.

در بیانیه شرکت فضایی جف بزوس یعنی «بلو اوریجین» آمده است که برنده این مزایده در نهایت به دلیل مشکلاتی در برنامه‌ریزی، در اولین پرواز شرکت نخواهد داشت و در یکی دیگر از ماموریت‌های فضایی این شرکت حضور خواهد یافت.

به این ترتیب سه‌شنبه آینده ۲۰ ژوئیه، جف بزوس و برادرش مارک، به همراه الیور دیمن و والی فانک ۸۲ ساله، از زنان خلبان اسطوره‌ای ایالات متحده با بیش از ۱۹۶۰۰ ساعت تجربه پرواز و از داوطلبان پروژه فضایی Mercury 13 در سال ۱۹۶۱ میلادی، با فضاپیمای «نیو شپرد» به فضا خواهند رفت.

خانم والی فانک نیز با سفر هفته آینده خود؛ به پیرترین انسانی تبدیل خواهد شد که تا کنون به فضا رفته است.

الیور دیمن سال گذشته از دبیرستان فارغ التحصیل شد و قرار است از پاییز امسال برای تحصیل در رشته فیزیک و مدیریت نوآوری به دانشگاه اوترخت هلند برود.

در بیانیه شرکت بلو اوریجین آمده است که الیور «از چهارسالگی شیفته فضا، ماه و موشک بود و سفر هفته آینده، رویای بزرگ زندگی او را محقق خواهد کرد».

اولین مشتری «پولی» سفرهای فضایی بلو اوریجین

الیور دیمن همچنین اولین فردی است که برای شرکت در این ماموریت، بهای آن را پرداخته است و به عبارت دیگر اولین «مشتری پولی» سفرهای تجاری فضاپیماهای بلو اوریجین به فضا محسوب می‌شود.

روشن نیست که الیور و خانواده‌اش چه مبلغی برای شرکت در این ماموریت فضایی پرداخته‌اند. او پیش از این توانسته بود با شرکت در حراج بلیط سفرهای فضایی «بلو اوریجین» یک صندلی را برای پرواز دوم رزرو کند. اما درنهایت با تغییر برنامۀ مسافر ناشناس ۲۸ میلیون دلاری، یک صندلی در پرواز اول برای او خالی شد.

شرکت بلو اوریجین تا کنون ۱۵ پرواز فضایی آزمایشی با موشک و کپسول‌های طراحی شده برای این سفرها انجام داده است که نتیجه همه آنها به جز در یک مورد، موفق آمیز بوده است.

قرار است در جریان پرواز حدودا ۱۲ دقیقه‌ای این تیم به فضا، آنها برای مدت ۳ دقیقه بی‌وزنی را تجربه کنند و قبل از بازگشت به خانه، از مناظر شگفت انگیز سیاره زمین لذت ببرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین فضانوردانِ ایستگاه فضایی چین به زمین بازگشتند

جف بزوس و برادرش ماه آینده با راکت ساخت «بلو اورجین» به فضا می‌روند

نخستین زن فضانورد اروپایی به فرماندهی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رسد