Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اسرائیل از کشفیات جدید متعلق به دوران معبد دوم اورشلیم رونمایی کرد

مکان جدید باستانی معرفی شده در اورشلیم
مکان جدید باستانی معرفی شده در اورشلیم Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معبد دوم یهودیان تحت سلطنت هرود، پادشاهی (والی یهودیه) امپراتوری روم در قرن ششم قبل از میلاد ساخته شد و در سال ۷۰ میلادی از سوی نیروهای رومی تخریب شد.

آگهی

باستان‌شناسان اسرائیلی روز پنجشنبه هشت ژوئیه (۱۷ تیر) از بخش‌های جدید یک ساختمان عمومی بزرگ در اورشلیم (بیت‌المقدس) که تنها در چند متری معبد دوم یهودیان با قدمت بیش از دو هزار سال است، رونمایی کردند.

سالن مجلل مورد استفاده نخبگان آخرین کشفی است که از سوی سازمان آثار باستانی اسرائیل معرفی شد. این مکان در بخش قدیمی شهر قرار دارد.

شهر قدیم اورشلیم همراه با بخش بیت‌المقدس شرقی پس از جنگ شش روز سال ۱۹۶۷ با اقدامی که هرگز در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته نشد از سوی اسرائیل اشغال شد.

این سالن مجلل که بخش‌هایی از آن پیش از این معرفی شده بود، شامل یک چشمه مصنوعی است.

این مکان احتمالا برای ضیافت یا دیگر مجالس از سوی نخبگان محلی مورد استفاده قرار می‌گرفت و یا برای پذیرایی از بزرگان خارجی استفاده می‌شد. این سالن در جوار کوه معبد (حرم شریف) که مکانی مقدس برای یهودیان است قرار دارد.

کوه معبد مقدس‌ترین مکان یهودیت است اما اکنون حرم شریف را در خود جای داده که شامل مسجدالاقصی و قبةالصخره می‌شود و سومین مکان مقدس مسلمان است.

شلومیت وکسلر-بدولا، باستان‌شناس ارشد اسرائیلی به خبرگزاری فرانسه گفت: «این یک ساختمان بسیار باشکوه است. یکی از باشکوه‌ترین بناهای عمومی است که ما از دوره معبد دوم [اورشلیم] می‌شناسیم.»

معبد دوم یهودیان تحت سلطنت هرود، پادشاهی (والی یهودیه) امپراتوری روم در قرن ششم قبل از میلاد ساخته شد و در سال ۷۰ میلادی از سوی نیروهای رومی تخریب شد.

وکسلر-بدولا گفت که در حدود زمان تخریب معبد، سالن ضیافت به بخش‌های مختلفی تقسیم شده بود و حمام‌های آیینی سیار بسیار چشمگیری در زیر زمین این فضا وجود داشت.

وی تصریح کرد که می‌توان این مکان را با بیت المقدس امروز مقایسه کرد.

وی اضافه کرد: «حفاری‌ها نشان داد که در اوایل دوره اسلامی که از قرن هفتم آغاز شده بود سالن دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف رد دست مرموز در خندق دفاعی هزار ساله اورشلیم

باستان‌شناسان در مصر ۱۱۰ قبر از ۸ هزار تا ۳۶۰۰ سال پیش کشف کردند

کشف تازه باستان‌شناسان اسرائیلی؛ یهودیان در مناسک مذهبی مخدر توهم‌زا مصرف می‌کردند