تغییر در تصمیم اعزام وزنه‌بردار ایران به المپیک؛ پریسا جهانفکریان «به توکیو نمی‌رود»

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پریسا جهانفکریان
پریسا جهانفکریان   -   کپی رایت  ایسنا

در حالیکه یکشنبه گذشته رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران اعلام کرد که پریسا جهانفکریان به بازی‌های المپیک توکیو اعزام می‌شود اما شورای پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی امروز پنجشنبه ۱۷ تیر گفت که «نماینده وزنه‌برداری زنان شرایط حضور در این بازی‌ها را ندارد».

شورای پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد که «با حضور چند پزشک فوق تخصص، جراح و نمایندگان این فدراسیون جلسه‌ای در این رابطه تشکیل شد.»

این نهاد گفت که «پس از بررسی مدارک پزشکی و کنترل گزارشات جراح مربوطه این شورا اعلام کرد که پریسا جهانفکریان با وضعیت موجود شرایط حضور در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را ندارد.»

این تصمیم در حالی امروز اعلام شد که این قهرمان وزنه‌برداری تاکنون واکنشی به آن نشان نداده است. حسین حاجی تقی، فوق تخصص زانو، شانه و آسیب‌های ورزشی که پزشک معالج جهانفکریان است چند روز پیش در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود اعلام کرد که این وزنه‌بردار ایرانی شرایط حضور در المپیک را دارد.

پس از آنکه کشور ساموآ از اعزام وزنه‌بردار زن خود به المپیک منصرف شد، شرایط برای حضور پریسا جهانفکریان در وزن ۸۷ کیلوگرم هموار شد اما او حدود ۱۰ روز پیش اقدام به یک عمل جراحی روی تاندون کتفش کرده و این موضوع تردیدهایی را به وجود آورده بود. این نخستین سهمیه المپیک در رشته وزنه‌برداری زنان برای ایران محسوب می‌شود.

فدراسیون وزنه‌برداری نیز تا کنون نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده و موضع رسمی فدراسیون در مورد اینکه در نهایت از این سهمیه بادآورده استفاده می شود یا نه، رسانه ای نشده است.