Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شد

عکسی که گوین گریم، دانش‌آموز تراجنسیتی را در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد
عکسی که گوین گریم، دانش‌آموز تراجنسیتی را در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.

آگهی

دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه با عدم پذیرش درخواست تجدیدنظر مقامات آموزشی ایالت ویرجینیا بر حق یک دانش آموز تراجنسیتی برای استفاده از سرویس بهداشتی متناسب با هویتش مهر تائید زد.

گوین گریم، جوان تراجنسیتی هفت سال پیش جدال حقوقی خود با مقامات آموزشی ویرجینیا را برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان آغاز کرد. او که ۲۲ سال پیش با آلت جنسی مونث به دنیا آمد خود را یک مرد می داند. گوین گریم طی هفت سال گذشته از حق خود برای استفاده از سرویس بهداشتی پسران در دبیرستان دفاع کرده بود.

یک دادگاه تجدیدنظر فدرال سال گذشته در حکم خود آورده بود که دبیرستان محل تحصیل گوین گریم با محروم کردن او از دسترسی به سرویس بهداشتی پسران مقررات وضع شده در راستای ممنوعیت رفتار تبعیض آمیز را نقض کرده است. مقامات آموزشی ویرجینیا از دیوان عالی ایالات متحده خواسته بودند که به درخواست آنها برای نقض حکم دادگاه تجدیدنظر رسیدگی کند. اما دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه با درخواست رسیدگی به این پرونده مخالفت کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نوجوانان تراجنسیتی باید بتوانند در آرامش از سرویس‌های بهداشتی استفاده کنند و از سوی مدارس یا منتخبان مردم تحقیر یا انگشت‌نما نشوند.
گوین گریم
جوان تراجنسیتی در آمریکا

قضات دیوان عالی آمریکا هنگام رد درخواست رسیدگی به پرونده ها دلایل خود را اعلام نمی کنند اما از ۹ قاضی این دیوان دو نفر گفته اند که با رسیدگی به این پرونده موافق بوده اند.

گوین گریم در واکنش به تصمیم عالی ترین نهاد قضایی آمریکا گفت: «خوشحالم که نبرد من برای به رسمیت شناخته شدن هویتم پس از این همه سال به پایان رسید.»

او افزود: «نوجوانان تراجنسیتی باید بتوانند در آرامش از سرویس های بهداشتی استفاده کنند و از سوی مدارس یا منتخبان مردم تحقیر یا انگشت نما نشوند.»

دولت فدرال آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما بخشنامه ای صادر کرد که در آن به مدارس دولتی دستور داده شده بود که به دانش آموزان اجازه استفاده از سرویس های بهداشتی و رختکن های ورزشی متناسب با هویت جنسیتی شان را بدهند. دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده در ماه فوریه سال ۲۰۱۷ این بخشنامه را لغو کرد.

کشمکش بر سر دسترسی دانش آموزان تراجنسیتی به سرویس های بهداشتی مورد نظرشان به «جدال سرویس های بهداشتی» معروف شده است. این مساله طی سال های اخیر به یکی از منازعات حقوقی مهم بین لیبرال ها و محافظه کاران آمریکایی تبدیل شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی با اختلاف ۲۰۰ کیلوگرمی؛ قدرت‌نمایی زن تراجنسیتی در مسابقات وزنه‌برداری حاشیه‌ساز شد

فراخوان خدمت به زیر پرچم و چالش زنان تراجنسیتی برای خروج از اوکراین

روستای ۵۵۰ نفره اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه را انتخاب کرد