Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روستای ۵۵۰ نفره اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه را انتخاب کرد

اولین شهردار تراجنسیتی در فرانسه
اولین شهردار تراجنسیتی در فرانسه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار جدید «تیلویه له مارشین» بر این باور است که انتخابش به عنوان شهردار می‌تواند نشان دهد که افراد تراجنسیتی می‌توانند «زندگی اجتماعی و سیاسی عادی» داشته باشند.

آگهی

یک فرد تراجنسیتی برای اولین بار در فرانسه به عنوان شهردار انتخاب شد.

شورای روستای «تیلويه له مارشین» در شمال فرانسه روز شنبه ماری کو، یک زن ۵۵ ساله تراجنسیتی را به عنوان شهردار این روستا (دهیار) انتخاب کرد.

استفانی نیکو، یکی از بنیانگذاران موسسه ملی افراد تراجنسیتی در فرانسه اعلام کرد که بنا به اطلاعاتی که او در اختیار دارد ماری کو اولین فرد تراجنسیتی است که در فرانسه به عنوان شهردار انتخاب می شود. وی با این حال افزود که ممکن است پیش از این افرادی تراجنسیتی به عنوان شهردار انتخاب شده باشند اما تراجنسیتی بودن خود را به طور علنی اعلام نکرده باشند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روستای «تیلویه له مارشین» که ۵۵۰ نفر جمعیت دارد در نزدیکی مرز بلژیک واقع شده است. فهرست نامزدهای مورد حمایت ماری کو برای عضویت در شورای روستا در جریان انتخابات محلی روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) بین ۶۳ تا ۷۳ درصد آراء را به دست آورده بود.

شهردار جدید «تیلویه له مارشین» هنوز جنسیتش را در برگه هویتی خود تغییر نداده است. او که از حدود پنج سال پیش «کاملا» زن شده تاکید می کند که روند تغییر جنسیت را طی ۱۵ سال و به «تدریج» طی کرده است.

هروه فونتانل، یکی از ساکنان «تیلویه له مارشین» بر این باور است که تراجنسیتی بودن ماری کو «اهمیتی» ندارد زیرا «او ۲۰ سال است اینجا زندگی می کند و می توانید ببینید که چگونه کار می کند.»

ماری کو بر این باور است که انتخابش به عنوان شهردار می تواند نشان دهد که افراد تراجنسیتی می توانند «زندگی اجتماعی و سیاسی عادی» داشته باشند. شهردار جدید «تیلویه له مارشین» مدیری تجاری و مادر سه فرزند است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جوان تراجنسیتی در آمریکا پس از ۷ سال در «جدال سرویس‌های بهداشتی» پیروز شد

مجله مطرح آمریکایی برای نخستین بار عکس مانکن تراجنسیتی را منتشر می‌کند

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد