روستای ۵۵۰ نفره اولین شهردار تراجنسیتی فرانسه را انتخاب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اولین شهردار تراجنسیتی در فرانسه
اولین شهردار تراجنسیتی در فرانسه   -   کپی رایت  AFP

یک فرد تراجنسیتی برای اولین بار در فرانسه به عنوان شهردار انتخاب شد.

شورای روستای «تیلويه له مارشین» در شمال فرانسه روز شنبه ماری کو، یک زن ۵۵ ساله تراجنسیتی را به عنوان شهردار این روستا (دهیار) انتخاب کرد.

استفانی نیکو، یکی از بنیانگذاران موسسه ملی افراد تراجنسیتی در فرانسه اعلام کرد که بنا به اطلاعاتی که او در اختیار دارد ماری کو اولین فرد تراجنسیتی است که در فرانسه به عنوان شهردار انتخاب می شود. وی با این حال افزود که ممکن است پیش از این افرادی تراجنسیتی به عنوان شهردار انتخاب شده باشند اما تراجنسیتی بودن خود را به طور علنی اعلام نکرده باشند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روستای «تیلویه له مارشین» که ۵۵۰ نفر جمعیت دارد در نزدیکی مرز بلژیک واقع شده است. فهرست نامزدهای مورد حمایت ماری کو برای عضویت در شورای روستا در جریان انتخابات محلی روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) بین ۶۳ تا ۷۳ درصد آراء را به دست آورده بود.

شهردار جدید «تیلویه له مارشین» هنوز جنسیتش را در برگه هویتی خود تغییر نداده است. او که از حدود پنج سال پیش «کاملا» زن شده تاکید می کند که روند تغییر جنسیت را طی ۱۵ سال و به «تدریج» طی کرده است.

هروه فونتانل، یکی از ساکنان «تیلویه له مارشین» بر این باور است که تراجنسیتی بودن ماری کو «اهمیتی» ندارد زیرا «او ۲۰ سال است اینجا زندگی می کند و می توانید ببینید که چگونه کار می کند.»

ماری کو بر این باور است که انتخابش به عنوان شهردار می تواند نشان دهد که افراد تراجنسیتی می توانند «زندگی اجتماعی و سیاسی عادی» داشته باشند. شهردار جدید «تیلویه له مارشین» مدیری تجاری و مادر سه فرزند است.