Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دادگاه فدرال آمریکا به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

Gloucester County High School senior Gavin Grimm, a transgender student, left, speaks during a news conference as ACLU attorney Gail Deady
Gloucester County High School senior Gavin Grimm, a transgender student, left, speaks during a news conference as ACLU attorney Gail Deady Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای حامیان حقوق تراجنسیتی‌ها و همچنین گوین گریم، دانشجوی سابق دبیرستان گلاستر که ملزم شده بود از دستشویی‌های مطابق جنس بیولوژیکی او، یعنی زنانه یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.

آگهی

دادگاه تجدید نظر فدرال ویرجینیا روز چهارشنبه ممنوعیت استفاده از توالت پسران یک مدرسه برای یک پسر تراجنسیتی را غیرقانونی و تبعیض‌آمیز تشخیص داد و آنرا لغو کرد.

سه قاضی دادگاه تجدید نظر در حکمی گفتند که دبیرستان گلاسستر با اجازه ندادن به گوین گریم، دانش‌آموز سابق برای استفاده از توالت پسران، حقوق اساسی او را نقض کرده است.

برای حامیان حقوق افراد تراجنسیتی و همچنین برای گوین گریم که ملزم شده بود از دستشویی‌هایی که مطابق جنس بیولوژیکی او که زن شناسایی شده یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.

گوین گریم بعد از مشاهده حکم دادگاه گفت: «این حکم فوق‌العاده نه فقط برای من که برای تمام ترنس‌ها در سراسر کشور است. تمام دانش‌آموز ترنس باید حق استفاده از چیزی را داشته باشند که من حقش را نداشتم.»

وکیل مدیران دبیرستان گلاسستر گفته است که قانون تبعیض بر اساس جنس و نه هویت جنسی را مورد توجه قرار داده است و از آنجا که گوین گریم عمل جراحی برای تغییر جنسیت را انجام نداده و هنوز دارای دستگاه تناسی زنانه است بنابراین مدیران مدرسه او را زن در نظر گرفته‌ بودند.

گوین گریم که در سال ۲۰۱۷ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد، اکنون ۲۱ سال دارد و از فعالان حقوق افراد تراجنسیتی در کالیفرنیاست. او در سال ۲۰۱۷ بخاطر مبارزه‌اش برای حق استفاده از دستشویی پسران دبیرستان، جایزه‌ای افتخاری از وزارت دادگستری در واشنگتن دریافت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عذرخواهی مسئول ایرانی از حذف تصویر دختران از کتاب ریاضی: اصلاح می‌کنیم

مرد تراجنسیتی در آمریکا نوزاد پسر بدنیا آورد

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد