مرد تراجنسیتی در آمریکا نوزاد پسر بدنیا آورد

مرد تراجنسیتی در آمریکا نوزاد پسر بدنیا آورد
نگارش از Euronews

یک مرد تراجنسیتی (ترنس جندر) و همجنسگرا در ایالات متحده، نوزادی پسر به دنیا آورد.

یک مرد تراجنسیتی (ترنس جندر) و همجنسگرا در ایالات متحده، نوزادی پسر به دنیا آورد.

تریستن ریس ۳۴ ساله با جنسیت یک دختر متولد شده اما خود را پسر می دانست و می داند. او با وجود سالها هورمون درمانی، قسمت های زنانه بدن خود را نگاه داشت. تریستان زمانی که بصورت اتفاقی باردار شد، هورمون ها را متوقف کرد و حالا پسری بنام لئو بدنیا آورده است.

اگرچه لئو اولین فرزند بیولوژیک آقای تریستن ریس و همسرش بیف چاپلو است، اما آنها دو فرزند خوانده دیگر نیز دارند.

بیف به مددکاری اجتماعی مشغول است می گوید هر دو کودک پیش از پذیرفته شدن بعنوان فرزند خوانده آنها در شرایط بسیار بدی قرار داشتند.

بیف چاپلو همسر همجنسگرای تریستن روز بعد از بدنیا آمدن لئو، ویدئویی در شبکه های اجتماعی ارسال کرد و نوشت: «دفعه بعد اگر کسی گفت دو مرد نمی توانند بچه دار شوند این ویدئو را به آنها نشان دهید.»

تریستن ریس نیز در زیر ویدئو نوشت: «زیرا ما توانستیم و خیلی فوق العاده است.»

پیش از این نیز در بریتانیا برای اولین بار یک مرد تراجنسیتی فرزندی بدنیا آورد. هیدن کراس ۲۱ ساله، سه سال پس از آنکه بصورت رسمی دارای جنسیت مرد شد، از طریق اسپرم اهدایی باردار شد.

در شبکه های اجتماعی به هر دوی این مردان تراجنسیتی که باردار شده و فرزند بدنیا آورده اند به شدت حمله شده است. تریستن در یکی از مصاحبه های خود در اینباره گفته است: «من واکنش های خوب و بدی دریافت کردم. خیلی ها این وضعیت را درک نمی کنند و من این موضوع را می فهمم. اما می خواهم که مردم بدانند خیلی ها که مثل من هستند به پشتیبانی نیاز دارند.»

مطالب مرتبط