Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یورو ۲۰۲۰؛ سوئیس و اسپانیا با حذف قهرمان و نایب قهرمان جهان با هم دیدار می‌کنند

شادی میکل اویارسابال پس از پنجمین گل اسپانیا
شادی میکل اویارسابال پس از پنجمین گل اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسپانیا با نتیجه پنج بر سه کرواسی را شکست داد. سوئیس هم در ضربات پنالتی فرانسه را از جام ملت‌های اروپا حذف کرد.

آگهی

تیم های ملی فوتبال سوئیس و اسپانیا دوشنبه شب با غلبه بر رقبای خود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های اروپا راه یافتند. این دو تیم توانستند فرانسه و کرواسی قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ را شکست دهند.

اسپانیا در یک بازی پرگل توانست کرواسی، نایب قهرمان جهان را از گردونه رقابت ها حذف کند. بازی دو تیم در پایان وقت قانونی با نتیجه سه بر سه به پایان رسید تا تکلیف برنده این بازی در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه ای مشخص شود. اولین گل این بازی به دنبال اشتباه اونای سیمون، دروازه بان اسپانیا هنگام دریافت پاس پدری گونزالس به نام این مدافع و به سود کرواسی به ثبت رسید.

پابلو سارابیا ۱۸ دقیقه پس از این گل به خودی اسپانیایی ها توانست دروازه کرواسی را باز کند تا هر دو تیم با نتیجه یک بر یک در نیمه اول به رختکن بروند. سزار آزپیلیکوئتا و فران تورس در دقایق ۵۷ و ۷۶ برای اسپانیا گلزنی کردند. کرواسی اما با گل های میسلاو اورشیچ و ماریو پاشالیچ موفق شد مانع از تعیین تکلیف بازی در وقت قانونی شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دو گل کرواسی در دقیقه ۸۵ و دقیقه دوم وقت اضافه نیمه دوم به ثمر رسید. اسپانیا در نیمه اول دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه ای بازی توانست دو بار دروازه کرواسی را باز کند. این بار کرواسی دیگر موفق به برگرداندن ورق نشد تا اسپانیا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

دو گل اسپانیا در نیمه اول وقت اضافه را آلوارو موراتا و میکل اویارسابال وارد دروازه کرواسی کردند.

در دیگر بازی مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ تیم های فرانسه و سوئیس به مصاف یکدیگر رفتند. این بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود سوئیس به پایان رسید. تک گل نیمه اول را عدنان سفروویچ وارد دروازه فرانسوی ها کرد.

در نیمه دوم سوئیسی ها در دقیقه ۵۴ بخت به ثمر رساندن دومین گل را داشتند اما هوگو لوریس، دروازه بان فرانسه ضربه پنالتی ریکاردو رودریگز را مهار کرد. کریم بنزما تنها دو دقیقه بعد از مهار این پنالتی با ضربه پا دروازه سوئیس را گشود، او یک دقیقه بعد نیز با ضربه سر برای فرانسه گلزنی کرد.

به این ترتیب فرانسه پس از مهار پنالتی ریکاردو رودریگز که می توانست گل دوم سوئیس باشد در عرض تنها سه دقیقه ورق را به نفع خود برگرداند. پل پوگبا، مدافع فرانسه در دقیقه ۷۵ این بازی توانست سومین گل را وارد دروازه سوئیس کند.

عدنان سفروویچ در دقیقه ۸۱ این بازی توانست دومین گل سوئیسی ها را به ثمر برساند. به این ترتیب سوئیس دقایق پایانی بازی را همچنان امیدوار دنبال کرد. امیدهایی که در دقیقه ۹۰ با گل ماریو گاورانوویچ رنگ واقعیت به خود گرفت تا هر دو تیم به تساوی سه بر سه در وقت قانونی رضایت دهند. این نتیجه در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه ای هم پابرجا ماند تا برنده این بازی با ضربات پنالتی مشخص شود.

در ضربات پنالتی سوئیس توانست با گل کردن پنج پنالتی خود به پیروز دست یابد. فرانسه در به ثمر رساندن یک پنالتی از پنج پنالتی ناکام ماند و به این ترتیب از ادامه بازی‌های یورو ۲۰۲۰ باز ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو ۲۰۲۰؛ صدرنشینی سوئد و فرانسه، صعود اسپانیا و آلمان، حذف مجارستان

نخست وزیر ایتالیا: فینال یورو ۲۰۲۰ باید از لندن به رم منتقل شود

قصه عجیب عکس نوزادی یامال با لیونل مسی؛ ستاره‌ای که جا پای اسطوره آرژانتینی می‌گذارد