هدیه هنری چرچیل به اوناسیس ۱.۸ میلیون دلار به فروش رفت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تابلوی نقاشی اثر وینستون چرچیل
تابلوی نقاشی اثر وینستون چرچیل   -  کپی رایت  AP Photo

یک تابلوی نقاشی اثر وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم روز چهارشنبه در حراج فیلیپس در نیویورک به قیمت یک میلیون و ۸۴۰ هزار دلار به فروش رفت.

نخست وزیر پیشین بریتانیا این تابلو را به دوست خود ارسطو اوناسیس، ثروتمند مشهور یونانی هدیه داده بود. حراج فیلیپس قیمت این تابلو را بین ۱.۵ تا دو میلیون دلار تخمین زده بود. آنجلینا جولی، بازیگر هالیوودی یکی دیگر از تابلوهای وینستون چرچیل را ماه مارس گذشته در حراج کریستیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروخته بود.

تابلویی که روز چهارشنبه در حراج فیلیپس به فروش رفت تا سال ۱۹۶۱ در اختیار شخص وینستون چرچیل بود. وی در آن سال تصمیم گرفت تا این تابلو را به ارسطو اوناسیس هدیه دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او به قدری از هدیه ای که از نخست وزیر پیشین بریتانیا دریافت کرده بود خرسند بود که آن را در کنار آثار هنرمندانی همچون یوهانس فرمیر، پل گوگن و کمی پیزارو قرار داده بود. ارسطو اوناسیس تابلوی وینستون چرچیل را به داخل کشتی تفریحی خود منتقل کرده بود.

وی از بسیاری از شخصیت های مشهور جهان از جمله الیزابت تایلور، بازیگر آمریکایی، جان اف کندی، رئيس جمهوری وقت این کشور و ماریا کالاس، خواننده یونانی-آمریکایی در کشتی تفریحی خود پذیرایی کرده بود.

بازماندگان ارسطو اوناسیس که در سال ۱۹۷۵ درگذشت اخیرا تصمیم به فروش تابلوی وینستون چرچیل گرفتند.