Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جو بایدن، سیندی مک‌کین جمهوریخواه را به‌عنوان نماینده آمریکا در فائو معرفی کرد

سیندی مک‌کین
سیندی مک‌کین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سیندی مک‌کین را به‌عنوان نماینده آمریکا در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) معرفی کرد. سیندی مک‌کین همسر سناتور فقید جمهوری‌خواهان جان مک‌کین است.

آگهی

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سیندی مک‌کین را به‌عنوان نماینده آمریکا در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) معرفی کرد. سیندی مک‌کین همسر سناتور فقید جمهوری‌خواهان جان مک‌کین است.

سیندی مک‌کین در انتخابات نوامبر گذشته آمریکا از جو بایدن دموکرات حمایت کرده بود. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بارها در سخنرانی‌های خود از جان مک‌کین انتقاد کرده بود. سناتور مک‌کین در سال ۲۰۱۸ بر اثر سرطان درگذشت. وی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ از سوی حزب جمهوریخواه بود.

در صورت تایید سنای آمریکا، سیندی مک‌کین نمایندگی آمریکا با درجه سفیر را در سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد و همچنین صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی عهده‌دار خواهد شد. بایدن نامزدی سیندی مک‌کین را به سنا ارسال کرده است.

خانم مک‌کین در سال‌های اخیر به فعالیت‌های بشردوستانه روی آورده بود. وی پس از اعلام این خبر در حساب توییتری خود نوشت:«من بسیار افتخار می‌کنم و منتظر فعالیت‌ پیش رو هستم.»

توییت خانم مک‌کین

مک‌کین ۶۷ ساله به دوستی و احترام چندین ساله خانواده‌اش نسبت به جو بایدن اشاره کرد که اغلب با همسرش اختلاف نظر داشت اما «عشق به کشور» وجه مشترک هر دو بود.

جان مک‌کین سناتور ایالت آریزونا بود و بسیاری معتقدند که حمایت سیندی مک‌کین باعث شد تا آرای الکترال این ایالت که دوره قبلی در سبد جمهوری‌خواهان ریخته شد اینبار به نفع بایدن تمام شود.

سیندی مک‌کین خارج از سیاست وارث شرکت توزیع آبجو هنسلی است.

وی دهه‌ها درگیر کارهای بشردوستانه بوده است و از طرف یک سازمان غیردولتی به کشورهای دیگر سفر و هزینه درمان کودکان با برخی بیماری‌های خاص را تامین می‌کرد. وی همچنین به‌عنوان یکی از کنشگران حذف مین‌ در جهان شناخته می‌شود.

دو سناتور دموکرات آریزونا از تصمیم جو بایدن حمایت کرده‌اند. کیرستن سینما، یکی از سناتورهای آریزونا در واکنش به این موضوع گفت: «سیندی مک‌کین یک رهبر مدنی و بشردوستانه شناخته شده و یک انتخاب عالی برای نمایندگی آمریکا در همکاری با سازمان ملل برای مبارزه با قحطی و بحران‌های گرسنگی در سراسر جهان است.» وی افزود: «همانگونه که از بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ خارج می‌شویم، رهبری سیندی اهمیت بیشتری برای جمعیت آسیب‌پذیر جهان خواهد داشت. من مشتاقانه منتظر حمایت از نامزدی وی هستم و می‌دانم که او باعث افتخار آریزونا و آمریکا خواهد شد.»

فائو یک سازمان تخصصی سازمان ملل است که بیش از ۱۹۴ کشور در آن عضویت دارند و در بیش از ۱۳۰ کشور جهان فعالیت می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وداع با کاپیتول؛ آخرین حضور مک‌کین در کنگرۀ آمریکا

ترامپ،‌ مک‌کین و پرچم‌های نیمه‌افراشته کاخ سفید

واکنش روسای جمهور پیشین آمریکا به مرگ سناتور جان مک‌کین