Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جنجال در جناح جمهوریخواهان؛ حمله دونالد ترامپ به جان مک کین

جنجال در جناح جمهوریخواهان؛ حمله دونالد ترامپ به جان مک کین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جان مک کین هم حزبی خود که در انتخابات سال ۲۰۰۸ میلادی از باراک اوباما، سناتور وقت شکست

آگهی

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جان مک کین هم حزبی خود که در انتخابات سال ۲۰۰۸ میلادی از باراک اوباما، سناتور وقت شکست خورد، تاخت، و سنوات و سابقه نظامی او در ارتش آمریکا را زیر سوال برد.

آقای ترامپ، میلیاردر آمریکایی گفت:«او (جان مک کین) یک قهرمان جنگ شد چون اسیر شد. من آنهایی را دوست دارم که اسیر نشده بودند…او یک قهرمان جنگ شد چون اسیر شد.»

هواپیمای خلبان جان مک کین در جنگ آمریکا با ویتنام شمالی در هانوی سقوط کرد. او از ناحیه دو پا و یک دست دچار شکستگی شد، شکنجه شد، دو سال را در انفرادی و در مجموع پنج و نیم سال را در اسارت ماند و هیچ وقت از تبعات جسمی سالهای سخت اسارت رها نشد.

آقای مک کین هنوز پاسخی به هم حزبی خود ترامپ نداده است اما تعدادی از توییت هایی که انتشار یافته است نشان از همدردی و حمایت آمریکایی ها با کهنه سرباز آمریکایی، جان مک کین، دارد.

آقای مک کین هم پیشتر به سخنان جنجالی آقای ترامپ درباره مهاجران مکزیکی که آنان را با مواد مخدر و جرم و جنایت و تجاوز عجین دانسته بود تاخته و او را شاگرد تنبل دوران دانشگاه خوانده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش روسای جمهور پیشین آمریکا به مرگ سناتور جان مک‌کین

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد