ترامپ،‌ مک‌کین و پرچم‌های نیمه‌افراشته کاخ سفید

ترامپ،‌ مک‌کین و پرچم‌های نیمه‌افراشته کاخ سفید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرچم‌های پایتخت آمریکا نیمه‌افراشته بود اما پرچم‌های پنتاگون و دیوان عالی این کشور به شکل غریبی همچنان به حالت عادی باقی‌ ماند.

آگهی

پرچم‌های کاخ سفید در احترام به درگذشت سناتور جان مک‌کین دو روز پس از مرگ وی به حالت نیمه‌افراشته درآمد.

جان مک‌کین مدتی در جنگ ویتنام اسیر شد و پس از بازگشت به وطنش به عنوان قهرمان جنگ شناخته می‌شد. وی که سالها سناتور ایالت آریزونا بود در سال ۲۰۰۸ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد و از باراک اوباما شکست خورد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پس از مرگ وی بسیاری از آمریکایی‌ها به سنت معمول و برای احترام به یک شخصیت ملی پرچم‌ها را به حالت نیم‌افراشته درآوردند.

اما ترامپ در زمان برگزاری کارزار انتخاباتی‌اش با هم‌حزبی کهنه‌کار خود یعنی جان مک‌کین تنش پیدا کرد و حتی در موقعیتی اعلام کرد که مک‌کین «قهرمان جنگ» نیست.

سرانجام پرچم ایالات متحده در کاخ سفیدِ ترامپ هم روز یکشنبه به احترام درگذشت جان مک‌کین به حالت نیمه‌افراشته درآمد اما بی‌درنگ پس از اتمام حداقل مدت قانونی به حالت عادی بازگشت.

جان مک‌کین از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده بود. عکس از رویترز

پرچم ایالات متحده در موقعیت‌های این‌چنینی طبق یک سنت و به درخواست رئیس‌جمهور دست‌کم دو روز به شکل نیمه‌افراشته باقی می‌ماند اما ترامپ در اعلام این درخواست هم به شکل معناداری تأخیر کرد. وی سرانجام روز دوشنبه و زیر فشار کنگره آمریکا طی بیانیه‌ای از خدمات جان مک‌کین به ملت آمریکا تشکر کرد و دستور داد پرچم‌ها در ایالات متحده به حالت نیمه‌افراشته درآیند.

اما در همین روز در حالیکه پرچم‌های پایتخت آمریکا نیمه‌افراشته بود پرچم‌های پنتاگون و دیوان عالی این کشور به شکل غریبی همچنان به حالت عادی باقی‌ ماند.

مک‌کین که به سرطان مغز مبتلا بود سرانجام روز شنبه در ۸۱ سالگی درگذشت. سناتور جان مک‌کین پیوسته از دونالد ترامپ انتقاد می‌کرد و خانواده وی اعلام کردند که وی نمی‌خواسته رئيس‌جمهور ترامپ در مراسم خاکسپاری‌اش شرکت کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنان جنجالی مک کین و تنش در روابط آمریکا و مجارستان

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد