حمله دوباره بانک مرکزی چین به رمزارز‌ها؛ قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در ۵ ماه گذشته رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیت‌کوین
بیت‌کوین   -  Copyright  AFP Photo

قیمت بیت‌کوین روز سه‌شنبه پس از دستور بانک مرکزی چین به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری برای اعمال سختگیری بیشتر در مبادلات مبتنی بر رمز ارز‌ها، برای نخستین بار در پنج ماه گذشته به پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار رسید.

بانک مرکزی چین به دنبال نشستی با نمایندگان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری این کشور با صدور بیانیه‌ای از آنها خواست تا حساب‌های مشتریان خود را به طور کامل بررسی کنند و پس از شناسایی افرادی که در معاملات رمز ارزهای مشارکت دارند، نسبت به انسداد کانال‌های پرداخت آنها اقدام کنند.

در همین حال، بانک کشاورزی چین نیز به بانک مرکزی این کشور وعده داده تا با راه‌اندازی یک سیستم مانیتورینگ، وب‌سایت‌ها و عاملان معامله رمزارزها را شناسایی و در فهرست سیاه قابل دسترسی برای نظام بانکی چین قرار دهد.

در پی اعلام این خبر، قیمت هر بیت‌کوین روز سه‌شنبه ۷.۴ درصد افت کرد و تا ۲۹ هزار و ۹۶۹ دلار پایین آمد. این در حالی اس که بهای بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته اوج ۳۳ هزار و ۱۹۵ یورویی را نیز ثبت کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قیمت هر بیت‌کوین در جریان معاملات ۱۳ آوریل گذشته به قله تاریخی ۶۳ هزار و ۵۰۳ دلار رسید که در مقایسه با ۱۳ ماه پیش از آن ۱۲ برابر شده بود.