Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حمله دوباره بانک مرکزی چین به رمزارز‌ها؛ قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در ۵ ماه گذشته رسید

بیت‌کوین
بیت‌کوین Copyright AFP Photo
Copyright AFP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت بیت‌کوین روز سه‌شنبه پس از دستور بانک مرکزی چین به برخی بانک‌ها و شرکت‌های فعال در مبادلات مالی برای اعمال سختگیری بیشتر در پرداخت‌های مبتنی بر رمز ارز‌ها، برای نخستین بار در پنج ماه گذشته به پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار رسید.

آگهی

قیمت بیت‌کوین روز سه‌شنبه پس از دستور بانک مرکزی چین به بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری برای اعمال سختگیری بیشتر در مبادلات مبتنی بر رمز ارز‌ها، برای نخستین بار در پنج ماه گذشته به پایین‌تر از ۳۰ هزار دلار رسید.

بانک مرکزی چین به دنبال نشستی با نمایندگان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری این کشور با صدور بیانیه‌ای از آنها خواست تا حساب‌های مشتریان خود را به طور کامل بررسی کنند و پس از شناسایی افرادی که در معاملات رمز ارزهای مشارکت دارند، نسبت به انسداد کانال‌های پرداخت آنها اقدام کنند.

در همین حال، بانک کشاورزی چین نیز به بانک مرکزی این کشور وعده داده تا با راه‌اندازی یک سیستم مانیتورینگ، وب‌سایت‌ها و عاملان معامله رمزارزها را شناسایی و در فهرست سیاه قابل دسترسی برای نظام بانکی چین قرار دهد.

در پی اعلام این خبر، قیمت هر بیت‌کوین روز سه‌شنبه ۷.۴ درصد افت کرد و تا ۲۹ هزار و ۹۶۹ دلار پایین آمد. این در حالی اس که بهای بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته اوج ۳۳ هزار و ۱۹۵ یورویی را نیز ثبت کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

قیمت هر بیت‌کوین در جریان معاملات ۱۳ آوریل گذشته به قله تاریخی ۶۳ هزار و ۵۰۳ دلار رسید که در مقایسه با ۱۳ ماه پیش از آن ۱۲ برابر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگترین دزدی رمزارزها؛ هکرها بیش از ۶۰۰ میلیون دلار به سرقت بردند

معامله‌گر میلیونر رمزارز حامی مالی حزب سبزها: بیت‌کوین باید ممنوع شود

کلاهبرداری بانکی در چین؛ مال‌باختگان معترض پس از چند ماه هنوز در بازداشت نیروهای امنیتی هستند