Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بزرگترین دزدی رمزارزها؛ هکرها بیش از ۶۰۰ میلیون دلار به سرقت بردند

سرقت رمزارزها
سرقت رمزارزها Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان همچنین اعلام کرده‌اند که باکس ایمیل، آدرس آی‌پی، مشخصات کامپیوترهای عاملان حمله را یافته‌اند و در حال یافتن سرنخ‌هایی از هویت آنان هستند.

آگهی

در جریان یکی از بزرگترین دزدی‌های رمزارز، هکرها با نفوذ به سامانه شرکت «پُلی نت‌ورک» بیش از ۶۰۰ میلیون دلار را به سرقت بردند.

مسئولان «پُلی نت‌ورک» با اعلام این خبر به سارقان هشدار داده‌اند که تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و از آنان خواسته‌اند مبالغ به سرقت رفته را مسترد کنند. «پُلی نت‌ورک» یک سامانه غیرمتمرکز مالی است که با متصل‌کردن زنجیره‌های بلوکی به یکدیگر فعالیت آنها را تسهیل می‌کند.

مسئولان این سامانه همچنین خطاب به هکرها نوشتند: ‌«مبلغی که دزدیده‌اید بیشترین مبلغ سرقت در تاریخ سامانه‌های مالی غیرمتمرکز است» و تصریح کردند که این مبالغ از حساب «ده‌ها هزار» کاربر به سرقت رفته است.

از سوی دیگر، بازرسان شرکت امنیتی «اسلومیست» اعلام کرده‌اند که سارقان به‌سرعت مجموع مبالغ دزدی را که حدود ۶۱۰ میلیون دلار می‌شده به‌سرعت به سه حساب‌های رمزارزی دیگر منتقل کرده‌اند.

این بازرسان همچنین گفته‌اند که باکس ایمیل، آدرس آی‌پی، و دیگر مشخصات کامپیوترهای عاملان این سرقت را یافته‌اند و در حال رسیدن به سرنخ‌هایی از هویت آنان هستند.

مسئولان «پُلی نت‌ورک» از گردانندگان دیگر سامانه‌های تبدیل رمزارز مصرانه خواسته‌اند که موجودی این سه حساب را در لیست سیاه قرار دهند و تاکنون ۳۳ میلیون دلار از این مبالغ در حسابی بلوکه شده‌ است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حمله هکرها به سامانه‌های مالی غیرمتمرکز که اصطلاحا «دفی» (DeFi) خوانده می‌شوند به‌طرز چشمگیری افزایش یافته و در سال ۲۰۲۱ ، حدود ۵۴ درصد از کل تخلفات رمزارزی را به خود اختصاص داده است درحالی که این رقم در سال ۲۰۲۰ تنها ۳ درصد بود. امسال و تنها تا پایان ماه گذشته میلادی ۳۶۱ میلیون دلار از طریق حمله به چنین سامانه‌هایی به‌سرقت رفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله دوباره بانک مرکزی چین به رمزارز‌ها؛ قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در ۵ ماه گذشته رسید

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

غول دنیای ارزهای دیجیتال به ۲۵ سال زندان محکوم شد