Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ نخستین مدال طلا به نام کرواسی در آوردگاه جهانی بوداپست ثبت شد

جودو؛ نخستین مدال طلا به نام کرواسی در آوردگاه جهانی بوداپست ثبت شد
Copyright International Judo Federation
Copyright International Judo Federation
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باربارا ماتیچ که قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه دارد در فینال مقابل یوکو اونوی ژاپنی با کسب امتیاز ایپون به برتری رسید.

آگهی

مسابقات قهرمانی جودو در بوداپست مجارستان پنجمین روز خود را با معرفی دو برگزیده دیگر اوزان میانی پشت سر گذاشت.

نخستین مدال طلا برای کرواسی

باربارا ماتیچ، جودوکار زن کروات یکی از این برگزیدگان بود که موفق شد کشورش را برای نخستین بار صاحب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی جهان بزرگسالان کند.

ماتیچ که قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه دارد در فینال مقابل یوکو اونوی ژاپنی قرار گرفت که او هم با آمادگی کامل و شکست کلیه رقبا به مبارزه نهایی راه پیدا کرده بود.

فینال مبارزات وزن منهای ۷۰ کیلوگرم جهان با حضور این دو جودوکار با تجربه به محل رقابتی بسیار نزدیک و دشوار تبدیل شد.

ماتیچ در حالی که وقت مبارزه رو به پایان بود، موفق شد در یک لحظه حریف ژاپنی خود را غافلگیر و با کسب یک امتیاز ایپون پیروزی نهایی را به نام خود ثبت کند.

باربارا ماتیچ پس از دریافت مدال طلای ارزشمند خود از دستان رئیس فدراسیون جهانی شنا که در سالن حضور داشت، گفت: «اینگونه بود که به خودم می‌گفتم تو یک مدال جهانی داری و تا حالا خیلی خوب کار کردی، اکنون فقط باید با قلبت به روی تاتامی بروی و تا لحظه آخر مبارزه کنی، همین طور هم شد.»

اسپانیا با شرازادیشویلی طلای ۹۰ کیلوگرم را از آن خود کرد

ماموریت نیکولوز شرازادیشویلی، مرد شماره یک جودوی جهان در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم دستیابی دوباره به عنوان قهرمانی جهان بود که با توجه به کیفیت فنی و تبحر وی تحقق‌اش دور از انتظار نبود.

جودوکار اسپانیایی پیش از رسیدن به فینال با اجرای فنونی زیبا از جمله یک اوچی ماتا مقابل ناگازاوای ژاپنی یک به یک حریفان را از پیش رو برداشت.

او در فینال مقابل دولت بوبونف از ازبکستان قرار گرفت که با آمادگی کامل آمده بود تا بخت خود را برای کسب مدال طلا در آوردگاه جهانی بیازماید. او برای این کار موفق شده بود در نیمه نهایی از سد کریستیان تات، جودوکار کشور میزبان بگذرد.

شرازادیشویلی در مبارزه نهایی اما به سختی توانست از پس حریف قدرتمند خود برآید. او با اجرای فن اوچی‌گاری و کسب امتیاز ایپون در نهایت پیروز از میدان خارج شد.

این پیروزی اشک را به چشمان مربی شرازادیشویلی آورد و جودوکار اسپانیایی قبل از اینکه موفقیت خود را جشن بگیرد به سراغ حریف ازبکی رفت تا از وی دلجویی کند.

نیکولوز شرازادیشویلی پس از دریافت مدال طلای خود از دستان وزیر ورزش کشور مجارستان گفت: «ما همیشه تلاش می‌کنیم که عملکرد خود را بهتر کنیم و من برای اینکار سعی می‌کنم ذهنیت‌ام را تغییر دهم. می‌خواهم بهترین باشم و خیلی چیزها را بهبود بخشم. حس می‌کنم خیلی آماده‌ام و برای همین به اینجا آمدم.»

کریستیان تاتِ مجارستانی با مدال برنز جشن گرفت

در این وزن مارکوس نیمان، جودوکار سوئدی موفق شد با غلبه بر ناگازاوای ژاپنی در مبارزه رده بندی مدال برنز و نخستین مدال خود در مسابقات جهانی را بر گردن اندازد.

دیگر مدال برنز این وزن به کریستیان تات مجارستانی رسید. او که سال ۲۰۱۷ از کسب مدال جهانی در همین سالن باز مانده بود این پیروزی را این‌بار با خانواده و تماشاگران حاضر در سالن جشن گرفت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مسابقات جهانی بوداپست با قهرمانی ژاپن در بخش تیمی به پایان رسید

جودو؛ هر دو مدال‌ طلای دومین روز مسابقات جهانی بوداپست به گردن ژاپنی‌ها افتاد

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن