Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: خدا نیامرزد آنهایی که با کارهای احمقانه مانع روابط ایران و برخی از همسایه‌ها شدند

حسن روحانی
حسن روحانی Copyright خبرگزاری فارس
Copyright خبرگزاری فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز پنج‌شنبه با اشاره به حمله افرادی به اماکن دیپلماتیک در ایران، گفت: «خدا نیامرزد آنهایی که نگذاشتند روابط بین ایران و برخی از همسایه‌ها به خوبی انجام بگیرد. کارهای کودکانه و احمقانه انجام دادند.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز پنج‌شنبه با اشاره به حمله افرادی به اماکن دیپلماتیک در ایران، گفت: «خدا نیامرزد آنهایی که نگذاشتند روابط بین ایران و برخی از همسایه‌ها به خوبی انجام بگیرد. کارهای کودکانه و احمقانه انجام دادند.»

اشاره آقای روحانی به حمله افرادی به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران است که در سال ۱۳۹۴ رخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آقای روحانی در ادامه سخنانش گفت: «اگر اینها نبود امروز شرایط بهتری داشتیم.»

پس از حمله به سفارت عربستان در تهران، روابط میان ایران و عربستان سعودی قطع شد. در آن زمان از «بسیجی ها»، «حزب اللهی ها» و «جوانان اصولگرا» به عنوان افراد حمله کننده به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در تهران و مشهد نام برده شد.

برخی منابع خبری در همان زمان گفتند که حسن کردمیهن، رئیس یکی از ستادهای انتخاباتی محمد باقر قالیباف در سال ۱۳۹۲ یکی از افراد حمله کننده به سفارت عربستان سعودی در تهران است.

در ماه‌های گذشته برخی خبرها از تلاش ایران و عربستان سعودی برای حل اختلافاتشان حکایت دارد.

آقای روحانی که در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو در استان های ایلام، هرمزگان و کرمانشاه سخن می‌گفت، با تأکید بر بر استفاده از توانمندی‌های داخلی برای ساخت ایران، گفت که چنین اتفاقی در انزوا ممکن نیست.

او در ادامه تأکید کرد: «باید با همه کشورهایی که دوستدار ایران هستند در تعامل باشیم، مخصوصاً با همسایگان‌مان باید در تماس نزدیک باشیم.»

آقای روحانی همچنین وعده داد که تا پیش از پایان کار دولتش در مرداد ماه تحریم‌ها را رفع کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس جمهور ایران گفت: «شکاندن این تحریم در ۱۴۰۰ در قدم‌های آخر است. مردم بسیار عزیز و خوب بدانند این تحریم برداشته خواهد شد. آمریکا ناچار است این تحریم را بردارد و پای میز مذاکره آمده است. اکثر مسایلی که داشتیم حل و فصل شده است. چند مسأله باقی مانده که آنها هم حل و فصل خواهد شد و ان‌شاءالله تحریم شکسته خواهد شد.»

رئیس جمهور ایران همچنین با اشاره به گسترش روابط میان تهران و مسکو گفت: «همین امروز در وین بین ایران و روسیه و چین یک هماهنگی و رایزنی تنگاتنگی وجود دارد برای اینکه از دوران تحریم عبور کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همتی در گفتگو با یورونیوز از چشم‌انداز رابطه با اروپا و آمریکا در صورت پیروزی‌اش سخن گفت

بحث درباره ایران در دیدار وزیر خارجه بریتانیا و ولیعهد عربستان

استقبال حسن‌ نصرالله از آغاز گفت‌وگوها میان ایران و عربستان