بحث درباره ایران در دیدار وزیر خارجه بریتانیا و ولیعهد عربستان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا
دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا   -  کپی رایت  AP Photo

وزارت امور خارجه بریتانیا می‌گوید دومنیک راب، روز دوشنبه با ولیعهد عربستان درباره موضوعات مختلفی از جمله تغییر مناسبات با ایران دیدار و گفتگو کرده است.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه بریتانیا، در این دیدار آقای راب تاکید کرده که این کشور از وضعیت حقوق بشر و همچنین حقوق زنان در عربستان نگران است. همچنین این نگرانی بعد از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی که در سفارت عربستان در ترکیه کشته شده، افزایش یافته است.

در بخش دیگری از دیدار مقام‌های دو کشور، وزیر خارجه بریتانیا تاکیده کرده است که این کشور برتعهد خود برای مقابله با چالش‌های امنیتی از جمله تهدیدهای ایران پایبند است. همچنین آقای راب از ادامه درگیری‌ها در یمن ابراز نگرانی کرده است.

وزیر امور خارجه بریتانیا در این نشست البته تاکید کرده که ریاض یک دوست نزدیک و شریکی دیرینه برای لندن به شمار می‌رود.

وزارت خارجه عربستان نیز در صفحه توییتر خود با انتشار تصاویری از دیدار محمد بن سلمان و دومنیک راب اظهار داشته که مقام‌های طرفین در این ملاقات درباره تلاش‌ها برای ارتقای امنیت منطقه و همچنین تثبیت نظم ثبات در خاورمیانه و البته افزایش همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که گفتگوها برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایران و ۴+۱ در وین در جریان است. همچنین گزارش‌های مختلفی در خصوص مذاکرات محرمانه میان گروه‌هایی از ایران و عربستان در کشور ثالث منتشر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید