Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی دموکرات مسیحی‌ها در شرق آلمان؛ امیدها به صدراعظمی آرمین لاشت تقویت شد

Saxony-Anhalt state governor Reiner Haseloff
Saxony-Anhalt state governor Reiner Haseloff Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایالت زاکسن-آنهالت واقع در شرق آلمان در حالی روز یکشنبه شاهد برگزاری آخرین آزمون افکار عمومی در قالب آخرین رای‌گیری محلی پیش از انتخابات سراسری سپتامبر است که نتایج آن می‌تواند ضربه‌ای دیگر به امیدهای آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی برای جانشینی آنگلا مرکل در مقام صدر اعظمی این کشور باشد.

آگهی

محافظه‌کاران هم‌حزب با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز یکشنبه به یک پیروزی چشمگیر در انتخابات محلی ایالت زاکسن-آنهالت در شرق آلمان دست یافتند.

این انتخابات، آخرین رای‌گیری محلی پیش از انتخابات سراسری سپتامبر بود و شکست در آن می‌توانست ضربه‌ای دیگر به امیدهای آرمین لاشت، رئیس حزب دموکرات مسیحی برای جانشینی آنگلا مرکل در مقام صدر اعظمی این کشور باشد.

با این وجود شمارش آراء در پایان کار رای گیری‌ها نشان داد که دموکرات مسیحی‌ها (CDU) توانسته‌اند با کسب ۳۶ درصد آراء نه تنها پیشتاز این انتخابات شوند بلکه در مقایسه با انتخابات پنج سال پیش از این، ۶ امتیاز بیشتر کسب کنند.

حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» (AfD) نیز ۲۲.۵ درصد آراء را از آن خود کرد که در مقایسه با انتخابات پیشین کمی کاهش نشان می‌داد.

پیش از این در طول روز، راینر هازلوف، وزیر اول محافظه‌کار این ایالت که در حال رقابت با اولیویر کریشنر، نامزد راست افراطی بود، هنگام انداختن رای خود در صندوق به خبرنگاران گفت که تمام تلاش خود را کرده تا مردم ساکن در مناطق فقیرنشین این ایالت را از خطر گرویدن به سمت راست‌ افراطی آگاه کند.

ایالت کوچک ۲.۲ میلیون نفری زاکسن-آنهالت سال‌ها پس از اتحاد آلمان همچنان از مشکلات اقتصادی رنج می‌برد.

آقای هازلوف پس از اعلام نتایج شمارش آراء مقابل خبرنگاران گفت: «ما در انتخابات پیروز شدیم. اکثر شهروندان در این ایالت گفتند که نمی‌خواهند با راست افراطی همکاری کنند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آنگلا مرکل که از سال ۲۰۰۵ میلادی کرسی صدراعظمی آلمان در اختیار دارد، قصد دارد پس از انتخابات سراسری سپتامبر از قدرت کناره‌گیری کند؛ تصمیمی که در مجموع کار هم حزبی‌های او را همزمان با افت محبوبیت دموکرات مسیحی‌ها برای حفظ کرسی خانم مرکل بسیار دشوار کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل به دنبال تقویت حزبش پیش از انتخابات ۲۶ سپتامبر است

معامله‌گر میلیونر رمزارز حامی مالی حزب سبزها: بیت‌کوین باید ممنوع شود

کارزار انتخاباتی بزرگترین حزب مخالف دولت با مطالبه خروج آلمان از اتحادیه اروپا آغاز بکار کرد