Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چین: بایدن می‌خواهد با سیاسی‌کاری، ما را مقصر همه‌گیری کرونا معرفی کند

ژائو لیجان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین
ژائو لیجان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر این اتهام که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در چین به بیرون شیوع پیدا کرده را تکذیب کرد.

آگهی

چین می‌گوید ایالات متحده با طرح تئوری‌های توطئه در پی انحراف افکار عمومی از آمار بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و همچنین سیاسی کردن موضوعی چون منشا ویروس کرونا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه ۲۷ مه با اشاره به اقدام دولت آمریکا برای پیگیری منشا ویروس کرونا مدعی شد که جو بایدن با این اقدام نشان داد که به واقعیات و حقیقت اهمیت نمی‌دهد و همچنین علاقه‌ای به ردیابی جدی منشا علمی این بیماری را ندارد.

اظهارات ژائو لیجیان پس از آن صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئيس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه به نهادهای اطلاعاتی این کشور دستور داد تا در خصوص منشا شیوع ویروس کرونا تحقیقات بیشتری را انجام دهند.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت که آمریکا باید اجازه دهد که تحقیقات در مراکز آزمایشات بیولوژیکی این کشور نیز انجام شود. لیجیان همچنین به صورت مشخص اعلام کرد که ایالات متحده باید اجازه انجام تحقیقات از مرکز تحقیقات پزشکی دریایی در ایالت مریلند را صادر کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر این اتهام که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ایجاد شده است را تکذیب کرد و افزود: «آمریکا قصد دارد با سیاسی‌کاری، چین را مقصر شیوع بیماری کووید-۱۹ نشان دهد.»

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری پیشین و همچنین جمعی از جمهوری‌خواهان آمریکا بارها این تئوری را مطرح کرده بود که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین درآمده و به جهان ارسال شده است.

حالا آقای بایدن پس از چند ماه و ظاهرا برای جلوگیری از فشار روزافزون جمهوری‌خواهان بر او، به نهادهای اطلاعاتی این کشور دستور داده تا منشا پیدایش این ویروس را پیدا کنند. جمهوری خواهان از بایدن انتقاد کرده‌اند که به اندازه کافی در این موضوع در قبال چین محکم و سخت نبوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد آمریکا و هم پیمانانش از چین به دلیل مشارکت در حملات سایبری: پکن رفتار مسئولانه داشته باشد

سازمان جهانی بهداشت می‌بایست زودتر در قبال شیوع کرونا وضعیت اضطراری اعلام می کرد

سرانجام شگفتی بی‌نظیر مهندسی بنام «فلیپ»؛ کشتی که عمود بر آب می‌شد اما هیچوقت غرق نمی‌شد