هدیه روز مادر موجب سقوط ۴۰ درصدی قیمت دوج‌کوین شد؛ ماسک: در خرید رمزارزها احتیاط کنید

دوج‌کوین
دوج‌کوین Copyright Copyright Canva
Copyright Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حضور ایلان ماسک در یک برنامه زنده تلویزیونی موجب سقوط قیمت دوج‌کوین (Dogecoin) شد؛ بر خلاف انتظار خریداران این رمز ارز که به حمایت او که پیشتر خود را پدر دوج‌کوین لقب داده بود، برای یک دلاری شدن آن دل بسته بودند.

آگهی

حضور ایلان ماسک در یک برنامه زنده تلویزیونی موجب سقوط قیمت دوج‌کوین (Dogecoin) شد؛ بر خلاف انتظار خریداران این رمز ارز که به حمایت او که پیشتر خود را پدر دوج‌کوین لقب داده بود، برای یک دلاری شدن آن دل بسته بودند.

آقای ماسک، مدیرعامل خودروسازی تسلا و دومین ثروتمند جهان، مطابق وعده‌ای که داده بود شنبه شب در برنامه زنده شنبه شب (Saturday Night Live) حاضر شد. این در حالی بود که قیمت هر دوج‌کوین که روز شنبه تا ۷۳ سنتِ دلار آمریکا صعود کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرده بود.

آقای ماسک همچون گذشته در این برنامه هیجان زیادی برای تشویق مردم به سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها به خرج نداد. هر چند که از آینده نویدبخش رمز ارزها سخن گفت ولی تاکید کرد که مردم نباید پس‌انداز طول عمر خود را در این بازار سرمایه‌گذاری کنند و باید جانب احتیاط را رعایت کنند. او همچنین با وجود توصیف دوج‌کوین به عنوان «ارز آینده» که رشد آن غیرقابل توقف است، به خنده اذعان کرد که این رشد «فریبنده» است.

آقای مایک سپس به ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار اشاره کرد و گفت: «اگر می‌خواهید قدری خوش بگذرانید و گمانه‌زنی کنید، احتمال زیادی هست که رمز ارزها پول رایج کره زمین در سال‌های آتی باشد ولی این که کدام یک از این ارزها ارزش خود را در آینده حفظ خواهند کرد، شاید ترکیبی از آنها ولی در نهایت همه این‌ها فقط یکسری حدس و گمان است.»

در جریان این برنامه که در آستانه روز مادر پخش می‌شد، مادر ایلان ماسک نیز به او محلق شد و خطاب به او گفت: «من خیلی برای دریافت هدیه روز مادر ذوق زده‌ام، فقط امیدوارم این هدیه دوج‌کوین نباشد.» آقای ماسک بلافاصله در پاسخ به مادرش با خنده گفت: «اتفاقا دوج‌کوین است.»

تمسخر دوج‌کوین توسط مادر ایلان ماسک و تردید‌های او در مورد آینده بازار رمز ارزها موجب شد که طی خرید و فروش‌های روز یکشنبه قیمت هر دوج‌کوین با ۴۰ درصد کاهش به ۴۳ سنت برسد. در عین حال، ارزش بازار این رمز ارز به ۵۸ میلیارد دلار کاهش یافت که حدود ۳۳ میلیارد دلار پایین‌تر از عصر شنبه است.

البته در ادامه معاملات روز یکشنبه بازار رمز ارزها، قیمت دوج‌کوین تا ۴۸ سنت بالا رفت و ارزش بازار آن از مرز ۶۱ میلیارد دلار فراتر رفت.

دوج‌کوین در میان ۲۹ رمز ارز پرمعامله جهان پس از بیت‌کوین، ارتریوم، باینانس کوین و ریپل بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده و قیمت آن طی ۶ ماه گذشته تا ۲۷ هزار درصد جهش کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اظهارات می ماسک درباره «کرم ضد پیری» خبرساز شد

غول دنیای ارزهای دیجیتال به ۲۵ سال زندان محکوم شد

تلاطم در بازار رمزارزها پس از ثبت ۱۳ اتهام علیه صرافی بایننس و مدیرعامل آن در آمریکا