Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شمارش اولیه آرا در انتخابات پارلمانی آلبانی؛ سوسیالیست‌ها پیشتازند

هواداران حزب سوسیالیست در بعدازظهر یکشنبه
هواداران حزب سوسیالیست در بعدازظهر یکشنبه Copyright Uncredited/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Uncredited/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمارش یک سوم آرا نشان می دهد بار دیگر حزب حاکم به رهبری ادی راما، نخست وزیر کنونی، پیشتاز انتخابات پارلمانی در آلبانی است.

آگهی

شمارش اولیه آرا در آلبانی نشان می‌دهد که حزب سوسیالیست حاکم، در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه بیشترین آرا را به دست آورده است.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد ادی راما، برای سومین دوره متوالی نخست وزیر این کشور خواهد شد.

تا پیش از ظهر دوشنبه به وقت اروپای مرکزی بیش از یک سوم آرا شمارش شده و سوسیالیست‌ها ۵۰ درصد و حزب محافظه کار دموکراتیک، به رهبری لولزیم باشا، نزدیک به ۳۹ درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.

نظرسنجی شبکه یورونیوز آلبانی پیش بینی کرده است که در نهایت سوسیالیست‌ها ۴۶ و محافظه کاران ۴۲ درصد آرا را از آن خود خواهند کرد.

سوسیالیست‌ها تحت رهبری ادی راما، نخست وزیر کنونی، برای اداره کشور بدون تشکیل ائتلاف ۷۱ کرسی پارلمان ۱۴۰ نفری را نیاز خواهد داشت. اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که حزب سوسیالیست اطمینان ندارد تا بتواند بیش از ۵۰ درصد کرسی‌های پارلمان را از آن خود کند.

بیش از ۳.۶ میلیون نفر در این کشور منطقه بالکان روز یکشنبه پای صندوق‌های رای رفتند. میزان مشارکت در روز یکشنبه نشان می‌دهد ۴۸ درصد واجداین شرایط در انتخابات شرکت کرده‌اند.

هر دو رقیب، ادی راما و لولزیم باشا، الحاق به اتحادیه اروپا را در راس مطالبات خود قرار داده‌اند. این کشور اروپایی با اکثریت مسلمان سال‌هاست که در روند پیوستن به اروپا قرار دارد اما فساد مالی دولتمردان و همچنین عدم حاکمیت قانون باعث شده است تا عملی شدن الحاق به تعویق بیفتد.

بیش از ۹۶ درصد شهروندان آلبانیایی در تازه‌ترین نظرسنجی موافقت خود را برای پیوستن به اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند. این کشور به همراه مقدونیه شمالی در حال مذاکره با کمیسیون اروپا برای الحاق قراردارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی آلبانی؛ تلاش اپوزیسیون برای بازگشت به قدرت پس از هشت سال ناکامی

شیوع کرونا و افسانه‌های کهن درباره خواص شیر الاغ موجب محوبیت آن در آلبانی شد

اتحادیه اروپا ۹ نهاد و شخص ایرانی از جمله وزیر دفاع را به دلیل ارسال پهپاد به روسیه تحریم می‌کند