شیوع کرونا و افسانه‌های کهن درباره خواص شیر الاغ موجب محوبیت آن در آلبانی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو   -   کپی رایت  AFP

فروش شیر الاغ در آلبانی این روزها پررونق شده است چرا که بر اساس افسانه‌های کهن محلی در این کشور، شیر الاغ مزایای فراوانی برای سلامتی دارد. اکنون در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان مساله سلامتی و افزایش ایمنی بدن مورد توجه همگان قرار گرفته است.

در همین راستا شیر الاغ در آلبانی به دلیل آنچه بالا بردن افزایش ایمنی بدن گفته می‌شود طرفداران جدید فراوانی پیدا کرده است.

این تجارت البته مزیتی برای خود الاغ‌ها نیز به همراه داشته است چنانکه این حیوانات اهلی از آن سبک زندگی سنتی و باربری در شرایط سخت به وضعیت آسوده‌تری رسیده‌اند.

کلئوپاترا برای مراقبت از پوست، خود را در شیر الاغ غسل می‌داد
یک داروساز

رجینا بکری، داروساز می‌گوید: «شیر الاغ نه تنها در اینجا بلکه در خیلی جاها به دلیل مزایای تجملی و زیبایی‌اش معروف است. چنانچه شیرالاغ برای کلئوپاترا عزیز بود. او برای مراقبت از پوست، خود را در شیر الاغ غسل می‌داد.»

AFP
تصویر از ویدیوAFP

ژژه کرج، مزرعه‌دار می‌گوید: «برای دوشیدن شیر الاغ باید به او توجه داشته باشید، با الاغ رابطه مبتنی بر اعتماد برقرار کنید، او را ضرب و شتم نکنید بلکه نوازشش کنید.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

«شیر الاغ می‌تواند برای سیستم تنفسی مفید باشد»

کلا یمری، دانشجو نیز می‌گوید: «پدر و مادرم به تازگی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند و البته بر داروهای دیگری که استفاده می‌کنند شیر الاغ می‌تواند درمان خوبی برای سیستم تنفسی آنها باشد.»
از زمان شیوع ویروس کرونا روش‌ها و مواد مختلفی به عنوان درمان محلی و منطقه‌ای از سوی برخی افراد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. موادی که لزوما دانش پزشکی استفاده از آن را تایید نمی‌کند.