Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شیوع کرونا و افسانه‌های کهن درباره خواص شیر الاغ موجب محوبیت آن در آلبانی شد

تصویر از ویدیو
تصویر از ویدیو Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فروش شیر الاغ در آلبانی این روزها پررونق شده است چرا که بر اساس افسانه‌های کهن محلی در این کشور شیر الاغ مزایای فراوانی برای سلامتی دارد. اکنون در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان مساله سلامتی و افزایش ایمنی بدن مورد توجه همگان قرار گرفته است.

آگهی

فروش شیر الاغ در آلبانی این روزها پررونق شده است چرا که بر اساس افسانه‌های کهن محلی در این کشور، شیر الاغ مزایای فراوانی برای سلامتی دارد. اکنون در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در جهان مساله سلامتی و افزایش ایمنی بدن مورد توجه همگان قرار گرفته است.

در همین راستا شیر الاغ در آلبانی به دلیل آنچه بالا بردن افزایش ایمنی بدن گفته می‌شود طرفداران جدید فراوانی پیدا کرده است.

این تجارت البته مزیتی برای خود الاغ‌ها نیز به همراه داشته است چنانکه این حیوانات اهلی از آن سبک زندگی سنتی و باربری در شرایط سخت به وضعیت آسوده‌تری رسیده‌اند.

کلئوپاترا برای مراقبت از پوست، خود را در شیر الاغ غسل می‌داد
یک داروساز

رجینا بکری، داروساز می‌گوید: «شیر الاغ نه تنها در اینجا بلکه در خیلی جاها به دلیل مزایای تجملی و زیبایی‌اش معروف است. چنانچه شیرالاغ برای کلئوپاترا عزیز بود. او برای مراقبت از پوست، خود را در شیر الاغ غسل می‌داد.»

AFP
تصویر از ویدیوAFP

ژژه کرج، مزرعه‌دار می‌گوید: «برای دوشیدن شیر الاغ باید به او توجه داشته باشید، با الاغ رابطه مبتنی بر اعتماد برقرار کنید، او را ضرب و شتم نکنید بلکه نوازشش کنید.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

«شیر الاغ می‌تواند برای سیستم تنفسی مفید باشد»

کلا یمری، دانشجو نیز می‌گوید: «پدر و مادرم به تازگی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند و البته بر داروهای دیگری که استفاده می‌کنند شیر الاغ می‌تواند درمان خوبی برای سیستم تنفسی آنها باشد.»
از زمان شیوع ویروس کرونا روش‌ها و مواد مختلفی به عنوان درمان محلی و منطقه‌ای از سوی برخی افراد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. موادی که لزوما دانش پزشکی استفاده از آن را تایید نمی‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش اولیه آرا در انتخابات پارلمانی آلبانی؛ سوسیالیست‌ها پیشتازند

آیا دهان‌شویه‌ها می‌توانند ویروس کرونا را از بین ببرند؟

پژوهشگران: ویروس کرونا ممکن است مستقیما به مغز حمله کند