Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان: تخلیه پایگاه‌هایمان را آغاز کرده‌ایم

اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان
اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسکات میلر، فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان، روز یکشنبه ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) گفت خروج منظم نیروهای خارجی و تحویل پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی به نیروهای افغان آغاز شده است.

آگهی

اسکات میلر، فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان، روز یکشنبه ۵ اردیبهشت (۲۵ آوریل) گفت خروج منظم نیروهای خارجی و تحویل پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی به نیروهای افغان آغاز شده است.

ژنرال میلر گفت وی به دستور جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، برای پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا عمل کرده است.

فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و نظامیان تحت ماموریت ناتو در افغانستان اضافه کرد که افزایش خشونت‌ها پس از روز نخست ماه مه «اشتباه» خواهد بود و طالبان باید بدانند که صلح و توافق سیاسی تنها راه پایان جنگ در افغانستان است.

ژنرال میلر گفت: «من این فرصت را داشتم که با اعضای طالبان و کمسیون سیاسی طالبان گفتگو کنم و به آن‌ها گفتم که بازگشت به خشونت و تلاش برای تحمیل تصمیمات نظامی به افغانستان و مردم افغانستان یک فاجعه خواهد بود.»

اسکات میلر که از سال ۲۰۱۸ فرماندهی نیروهای آمریکا و ناتو را در افغانستان بر عهده دارد گفت نیروهای خارجی همچنان «از نیروهای امنیتی افغانستان پشتیبانی خواهد کرد».

جو بایدن، رئيس جمهوری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که کلیه نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱، از افغانستان خارج می‌شوند.

این موضوع نگرانی برخی از فرماندهان نظامی آمریکایی را برانگیخته است. ژنرال‌های نظامی می‌گویند نگران هستند این مسئله باعث قدرت گرفتن بیشتر طالبان شود و دست دولت را هم در مذاکرات صلح با این گروه تضعیف کند.

این در حالیست که اشرف غنی، رئيس جمهوری افغانستان روز پنجشنبه در یک سخنرانی در قندهار از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان استقبال کرد و افزود: «تعهد ما این است که با عزت این نیروهای خارجی را از کشور خارج کنیم. هیچ اتفاق ناگواری رخ نمی‌دهد. ما از وطن خود حفاظت کردیم و باز هم می‌کنیم.»

آمریکا حدود ۲ هزار و ۵۰۰ سرباز در افغانستان دارد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا ۱۱ سپتامبر تمام آنها را از این کشور خارج خواهد کرد.

ناتو که بیش از ۷ هزار نیروی نظامی از کشورهای مختلف در افغانستان دارد گفته است طبق همین جدول زمان‌بندی شده نسبت به خروج نیروهایش از افغانستان اقدام می‌کند.

به اینستاگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا برای پوشش عملیات خروج از افغانستان هواپیماهای جنگی بیشتری به منطقه می‌فرستد

خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان؛ استقبال در مناطق جنوبی، ترس و احتیاط در سایر نقاط کشور

شهادت نادر فرماندهان ارشد آمریکایی؛ دولت بایدن مسئول «آشفتگی مرگبار» تخلیه نظامی افغانستان است