Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پزشکان نزدیک به ناوالنی از او خواستند تا به اعتصاب غذایش پایان دهد

عکس الکسی ناوالنی در دستان یکی از حامیان او
عکس الکسی ناوالنی در دستان یکی از حامیان او Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پزشکان نزدیک به آلکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه از جمله پزشک شخصی وی، روز پنجشنبه ۲۲ آوریل (دو اردیبهشت) از او خواستند تا «فورا» به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

آگهی

پزشکان نزدیک به آلکسی ناوالنی، منتقد دولت روسیه از جمله پزشک شخصی وی، روز پنجشنبه ۲۲ آوریل (دو اردیبهشت) از او خواستند تا «فورا» به اعتصاب غذای خود پایان دهد. آن‌ها اعلام کردند در صورت ادامه اعتصاب غذا، ترس از مرگ وی یا صدمه قابل توجه به سلامتی‌اش وجود خواهد داشت.

این درخواست یک روز پس از تظاهرات سراسری در روسیه برای آزادی ناوالنی ۴۴ ساله صورت گرفت که اوایل این هفته به دلیل اثرات ناشی از اعتصاب غذا به بیمارستان زندان منتقل شده بود.

آقای ناوالنی که در زندان دچار کمردرد شدید و از دست دادن حس در پاهایش شده بود، از سه هفته پیش در اعتراض به عدم اجازه ملاقات پزشکانش با او دست به اعتصاب غذا زده است.

طبق نامه منتشر شده از سوی مدیازونا، رسانه مخالف دولت روسیه پنج پزشک از جمله آناستازیا واسیلیوا، پزشک شخصی ناوالنی روز پنجشنبه از وی خواستند تا «برای حفظ جان و سلامتی‌اش فورا به اعتصاب غذا پایان دهد.»

این پزشکان با اشاره به آخرین آزمایش‌های که خانواده ناوالنی در اختیار آن‌ها گذاشته‌اند گفتند که در وی «علائم نارسایی کلیوی، علائم عصبی شدید و هیپوناترمی شدید» وجود دارد که می‌تواند منجر به عواقب جدی شود.

آنها از مقام‌های روسیه خواستند تا اجازه ویزیت آقای ناوالنی را به آن‌ها دهند و او را برای «مراقبت مناسب» به بیمارستان مسکو منتقل کنند.

الکسی ناوالنی در ۱۷ ژانویه سال جاری هنگام بازگشت از آلمان به روسیه بازداشت شد. او پس از مسمومیت با سم اعصاب نوویچوک مدت ۵ ماه را برای مداوا در آلمان گذرانده بود. دستگاه قضایی روسیه فوریه گذشته، الکسی ناوالنی را به سه سال و شش ماه حبس به جرم نقض شرایط آزادی مشروط محکوم کرد که از این مدت دو سال و نیم آن اجرایی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکسی ناوالنی پس از سه هفته اعتصاب غذا راهی بیمارستان زندان شد

اروپا و آمریکا نسبت به احتمال مرگ ناوالنی در زندان به روسیه هشدار دادند

اولین مصاحبه یولیا ناوالنایا همسر الکسی ناوالنی؛ از چگونگی شنیدن خبر مرگ او تا انتقاد از غرب