Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دانمارک پس از توقف واکسیناسیون آسترازنکا، واکسن‌ها را به کشورهای فقیر می‌دهد

واکسن آسترازنکا
واکسن آسترازنکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان جهانی بهداشت امروز پنجشنبه خبر داد که دانمارک پس از توقف استفاده از واکسن‌ آسترازنکا به دلیل نگرانی‌ از عوارض جانبی «نادر» اما «حاد»، در حال بررسی گزینه‌ تقسیم واکسن های خود با کشورهای فقیر است.

آگهی

سازمان جهانی بهداشت امروز پنجشنبه خبر داد که دانمارک پس از توقف استفاده از واکسن‌ آسترازنکا به دلیل نگرانی‌ از عوارض جانبی «نادر» اما «حاد»، در حال بررسی گزینه‌ تقسیم واکسن‌های خود با کشورهای فقیر است.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا با تأیید این خبر گفت که روز گذشته با سورن بروستروم، مدیر کل آژانس بهداشت ملی دانمارک گفتگو کرده است.

دانمارک روز گذشته به عنوان اولین کشور اروپایی اعلام کرد که استفاده از واکسن آسترازنکا را به طور کامل متوقف می‌کند.

سورن بروستروم، مدیر کل آژانس بهداشت ملی دانمارک روز گذشته خبر داد که با وجود توصیه نهاد‌های تنظیم کننده مقررات بهداشتی و دارویی در اروپا و سازمان جهانی بهداشت در مورد استفاده از واکسن آسترازنکا، روند واکسیناسیون در دانمارک بدون استفاده از این واکسن ادامه خواهد یافت.

بر اساس دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت، کشورها نباید واکسن هایی را که استفاده نمی‌کنند، احتکار کنند. تاکنون بخش قابل توجهی از واکسن‌های توزیع شده در سراسر جهان، به کشورهای ثروتمند رسیده است.

مقام‌های بهداشت جهانی در پی اعلام تصمیم دانمارک در خصوص توقف استفاده از واکسن آسترازنکا، گفتند که کشورها می‌توانند در روند واکسیناسیون بر اساس میزان واکسیناسیون، ابتلا به عفونت و افراد بستری شده‌، از خود انعطاف نشان دهند.

سازمان جهانی بهداشت و آژانس دارویی اروپا پس از گزارش موارد مشکوک مرگ و لختگی خون در میان چند شهروند دریافت کننده واکسن آسترازنکا، اعلام کردند که مزایای استفاده از واکسن آسترازنکا در برابر بیماری همه گیر کرونا بیشتر از خطرات آن است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفت شدید سازمان ملل با تصویب قانونی در دانمارک که زمینه اخراج پناهجویان را فراهم می‌کند

تاخیر در ارسال محموله‌های واکسن کرونا؛ اتحادیه اروپا شرکت آسترازنکا را به دادگاه می‌کشاند

مجلس کانادا به طرح قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی رای داد