Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بزرگ‌ترین کلاهبردار مالی تاریخ در زندان درگذشت

برنارد مدوف، بورس باز متخلف آمریکایی
برنارد مدوف، بورس باز متخلف آمریکایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برنارد مدوف، سرمایه داری که به جرم بزرگترین عملیات سرمایه‌گذاری کلاه بردارانه در تاریخ، محکوم شده بود، اوایل روز چهارشنبه در زندانی در آمریکا درگذشت.

آگهی

برنار میداف، سرمایه‌داری که به جرم بزرگ‌ترین عملیات سرمایه‌گذاری کلاه بردارانه در تاریخ به ۱۵۰ سال زندان محکوم شده بود، اوایل روز چهارشنبه در زندانی در آمریکا درگذشت.

آقای میداف، بورس باز متخلف آمریکایی که به هنگام مرگ ۸۳ سال داشت، متهم بود که با استفاده از «ترفند پانزی»، میلیاردها دلار کلاهبرداری کرده است.

در ترفند پانزی، سرمایه‌گذاران سودهایی با نرخ های بسیار بالا دریافت می‌کنند اما در اصل، این پول‌ها از سرمایه گذاران جدید تأمین می‌شود. بنابراین مؤسسه فرضی نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد.

یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که برنارد میداف در مرکز پزشکی فدرال در باوتنر کارولینای شمالی در آمریکا درگذشت. مرگ او ظاهراً به دلایل طبیعی بوده است.

سال گذشته وکلای میداف با ارائه اسنادی سعی کردند تا این زندانی ۸۲ ساله را در میانه بیماری همه‌گیر کرونا از زندان آزاد کنند اما درخواست آن‌ها از سوی دادگاه رد شد. وکلای او گفته بودند که او از بیماری پیشرفته کلیوی و سایر بیماری‌های مزمن رنج می‌برد.

آقای میداف به هنگام بازداشت در سال ۲۰۰۸ متهم شد که در طول سال‌ها فعالیت در بازار سهام و پول آمریکا و اروپا، ده ها میلیارد دلار را جا به جا کرده است.

این بورس باز متخلف اعتراف كرد كه از هزاران مشتری با میلیاردها دلار سرمایه گذاری در سال‌های طولانی كلاهبرداری كرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

او در جریان برگزاری اولین جلسه دادگاهش در سال ۲۰۰۹ با ابراز پشیمانی از آنچه که مشتریانش روا داشته، گفت که حاضر است تاوان آن‌ها بپردازد. میداف در نهایت به ۱۵۰ سال زندان و بازگردان اموال محکوم شد.

یک کارشناس منصوب شده توسط دادگاه، بیش از ۱۳ میلیارد دلار از ۱۷.۵ میلیارد دلار تخمین زده شده از ثروت مالباختگان را بازیابی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرد ایتالیایی به‌مدت ۱۵ سال بدون اینکه کار کند از بیمارستان ۵۳۸ هزار یورو حقوق گرفت

کلاهبرداری با فروش آنلاین واکسن کرونا؛ اینترپل: هوشیار باشید، بدبین باشید

کلاهبرداری اینترنتی ۱۱۶هزار دلاری از حساب‌ توییتر چهره‌های مشهور جهان